Доцільність будівництва НПЗ в Бродах та добудови нафтопроводу Одеса-Броди вивчає експертна група уряду.

Про це повідомив віце-прем’єр міністр України Андрій Клюєв сьогодні під час прес-конференції у Львові.

"Зараз ми взяли групу експертів, щоб порахувати економічну доцільність проекту "Одеса-Броди" при існуючих тарифах на транспортування та нафту, і ця експертна група винесе кінцеве рішення: чи добудовувати його до Плоцька-Гданська чи зупинити цей проект і здійснювати там якусь переробку", – зазначив він.

Експертна група також вивчає доцільність будівництва НПЗ в Бродах, повідомив Андрій Клюєв.

Як повідомляло агентство, Держуправління екології у Львівській області відкликало своє погодження на реалізацію проекту "БродАгроОйл", оскільки на землях, передбачених на будівництво НПЗ, значна частина лісів.

28 липня акціонери "БродАгроОйл" затвердили кредитну угоду і обрали інвестором проекту "Канді груп інтернешнл ЛТД".

В Львівській ОДА та Бродівський РДА практично нічого невідомо про інвестора, який планує вкласти близько 7 млрд. євро в проект, при цьому пошукові Інтернет-сайти видають безліч посилань на фірму Candy Group, щоправда ця компанія є… виробником побутової техніки.

Нагадаємо, що колишній голова Бродівської РДА Олег Панькевич, депутат ЛОРА Олег Тягнибок та екс-нардеп Петро Димінський висловлювали сумніви в успішності проекту "БродАгроОйл".

Наразі розташування в Бродівському районі Львівської області нафтопереробного агропромислового комплексу компанії "БродАгроОйл" площею 727,6 га ще перебуває на погодженні в Кабінету міністрів. Відповідне розпорядження голови Бродівської РДА про погодження місця розташування земельної ділянки було підписано 3 квітня цього року після чого всі документи були передані в кабінет міністрів для погодження.

Раніше депутати Бродівської райради схвалили ідею розташування нафтопереробного агропромислового комплексу компанії "БродАгроОйл" у Бродівському районі. Нафтопереробний агропромисловий комплекс буде розміщуватись на території Бродівського району Львівської області та Радивилівського району Рівненської області.

"БродАгроОйл" – спільне підприємство, засновниками якого є дві американські компанії – ComOxy L.L.C. (Техас) та Bortex Enterprises (Каліфорнія) і дві українські – "Агроліт" (Львів) та "СТЕК" (Київ).

Планується будівництво нафтопереробного заводу потужністю 8 млн. тон нафти в рік і глибиною переробки сировини 95%. Друга черга комплексу передбачає будівництво підприємств з переробки сільськогосподарської продукції: м’ясоконсервний завод, овочево-сушильний консервний комбінат, цукровий завод, пивзавод, молокозавод, завод кондитерських виробів, макаронну фабрику, завод біопалива, підприємства з переробки зернових і с/г продукції.

Згідно проекту на виробничому комплексі буде працевлаштовано 45 тис. чоловік.

Прес тайм