Цікаві події розгортаються на нашій планеті. Багато з тих, хто досліджує подальший розвиток людства, схиляється, на перший погляд, до цікавої, навіть парадоксальної думки. У найбільш стислому вигляді вона викладена в резолюції конференції, проведеної Організацією Об’єднаних Націй у 2004 році. У ній підкреслено: «Євроатлантична раса вичерпала цивілізаційну місію, вона відходить. Наступає епоха Азії». І, начебто, факти це підтверджують. Уже більше половини світового валового продукту виробляється в Китаї, Індії, Японії та інших країнах Південно-східної Азії. Китай в економіці став другою державою (наступає на п’ятки США). За військовим потенціалом він – третій у світі (після США і Росії). Здається, вже всім відомо, що Китай своєю економічною і демографічною (населення понад 1,5 мільярда людей) могутністю нависає над гігантськими  просторами російського Сибіру.

З фактів, що відомі на сьогодні здається, першою на таку перспективу Азії відреагувала Республіка Польща. З 2008 року вона почала видавати «карту поляка». Цей документ підтверджує належність особи до польського народу. Разом з тим він є одним з легальних шляхів виїхати в Європу. «Карта поляка» дає полегшення при отриманні візи, можливість безплатної освіти в Польщі, отримання медичних послуг, легальне працевлаштування. Також людина отримує знижку на проїзд, дозвіл на постійне проживання у Польщі. Зрозуміло, що сусідня країна шукає виходу з важкої демографічної ситуації. Уже сьогодні у Польщі бракує до двох мільйонів робітників. Адже її працездатні громадяни подалися шукати красивого життя до Великобританії, Німеччини, інших країн Заходу. Тому Польща зацікавлена в громадянах України. Бо чомусь не дуже прагне притоку робочої сили з Азії. Тому з 2 вересня 2016 року для власників «карти поляка» запроваджені нові правила. Вони дають ще більше пільг для власника документа. Як вказує дослідник українсько-польських питань Андрій Павлишин, це свідома політика. Адже демографи порахували, що до 2030 року з польського ринку зійде 11 мільйонів працівників, і цю прірву слід заповнити. Виходить, що за рахунок сусідньої держави. Вирішення такої політики, як  пишуть дослідники, буде своєрідним порохотягом, який висмоктуватиме  найбільш енергійних, працьовитих громадян України, а на їх місце приїжджатимуть до нас малокваліфіковані заробітчани.

Треба добре думати, чи варто обирати «карту поляка». Адже, коли набере чинності безвізовий режим, зацікавлення громадян України такими речами різко знизиться. Все ж таки гривні гарніші і за злоті, і за юані. Треба тільки, щоб і заробляти їх було вигідно, і в немалій кількості.