Про це заявила депутат Львівської обласної ради, голова фракції партії УДАР у Львівській обласній раді Оксана Юринець під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Оксана Юринець зазначила, що відповідальність за проведення довиборів у Львівську обласну раду несуть перші особи Львівщини. За її словами, саме голова Львівської ОДА Михайло Костюк та голова ЛОР Петро Колодій повинні знайти у бюджеті області кошти на проведення довиборів, оскільки це чітко передбачено законодавством.

«Проміжні вибори на Львівщині ніхто не відміняв, тому кошти на їх проведення мають бути віднайдені. 27 січня люди прийдуть на виборчі дільниці і їм треба буде заплатити заробітну плату. Ми знаємо, що вже пораховано скільки коштує один депутат, але за демократію треба платити, вона коштує грошей», – наголосила Оксана Юринець.

Вона додала, що є кілька джерел у обласному бюджеті, де можна взяти кошти на фінансування проміжних виборів до ЛОР.

«139 млн. грн., які є у обласному бюджеті на фінансування програм, можна скоротити на 3%, – цієї суми буде цілком достатньо, аби провести довибори. Інший крок, набагато простіший, – але менш відчутний, – в силу того, як працювало Казначейство, кілька десятків мільйонів гривень є чітко збережені за 2012 рік. Ці кошти також можна скерувати на проведення проміжних виборів»,– пояснила депутат.

Голова ТВК у Львівській області Микола Щур додав, що із 7 млн. грн., які потрібні для проведення довиборів у Львівську облраду, 5 млн. грн. підуть на виплату заробітних плат працівникам виборчих комісії, і відповідно значна частина цих коштів повернеться назад у бюджет у вигляді податку.

Як писав Вголос, у грудні минулого року голова ТВК у Львівській області звернувся до депутатів Львівської обласної ради з проханням винести на розгляд сесії питання про фінансування проведення проміжних виборів.

Нагадаємо, датою проведення довиборів до облради визначили неділю 27 січня 2013 року.

4 січня був останній день реєстрації кандидатів в депутати на проміжні вибори до Львівської обласної ради. Відповідно до документів, які є у розпорядженні Вголосу, на вакантні крісла в облраді претендуватиме 51 особа.