Чи оподаткують житло, яке належить багатодітній сім’ї?

Державна податкова інспекція у Личаківському районі м. Львова Львівської області ДПС роз’яснює, що відповідно до пп.265.2.2 п.265 ст.265 Податкового кодексу України не є об’єктом оподаткування об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним сім’ям та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю.

Як оподатковується продаж легкового автомобіля у 2013 році?

Державна податкова інспекція у Личаківському районі м. Львова Львівської області ДПС роз’яснює: згідно з п.173.2. ст.173 Податкового кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Пільгу з податку на нерухомість можна застосувати лише до одного з об’єктів

ДПІ у Личаківському районі міста Львова Львівської області ДПС повідомляє, -фізична особа- платник податку може скористатися пільгою зі сплати податку на нерухоме майно. А саме - зменшити базу оподаткування об’єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності: для квартири- на 120 м2, для житлового будинку - на 250 м2.
У Міндоходів наголошують, що таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об’єкта житлової нерухомості, у якому фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або ж за вибором платника до будь-якого іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.
Якщо ж платник податків виявить бажання застосувати пільгу до іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності, йому слід подати до 1 липня 2013 року письмове звернення (заяву) до податкового органу за місцем реєстрації.
За наявності у платника податку кількох об’єктів оподаткування база оподаткування визначається окремо за кожним з таких об’єктів.