На Луганщині затримали порушника кордону в камуфляжі з військовим наплічником. Чоловік розповів, що втікає з Росії, де його переслідують через проукраїнські погляди.

Про це йдеться в повідомленні Держприкордонслужби.

Порушника виявили прикордонники відділу «Мілове» Луганського загону біля населеного пункту Діброва.

«Затриманий виявився 33-річним громадянином РФ. Він мав лише армійський рюкзак з набором для виживання, мобільний телефон  та кілька тисяч російських рублів. Зі слів порушника, усі необхідні для цієї подорожі речі він придбав у спеціалізованому магазині», – інформують у відомстві.

Зокрема, чоловік розповів, що родом із Казані та що з 2008 року очолював філіал організації, діяльність якої спрямована на зміну діючої влади у Російській Федерації. З 2016 році активно підтримував у соцмережах і матеріально український полк «Азов». За свої погляди неодноразово був засуджений та, зважаючи на часті погрози, можливе нове ув’язнення і побоюючись за своє життя та здоров’я, вирішив втекти з країни.

Для з’ясування обставин незаконного перетину кордону росіянина доставлено до прикордонного підрозділу.

Складено справу про адміністративне правопорушення за ч.2 ст. 204-1 (Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України).

Чоловік звернувся із заявою про визнання його біженцем на території України або особою, яка потребує додаткового захисту.

Триває правова оцінка дій іноземця.

Як повідомлялося, громадянина Угорщини, який незаконно перетнув кордон з Росії, затримав наряд відділу «Вовчанськ» Харківського прикордонного загону.