Повернення РФ до складу "Великої вісімки" - це велике приниження Володимира Путіна.

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" написав директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

"В Україні стривожилися, що Франція публічно наполягає на поверненні Путіна в «Велику вісімку» провідних країн світу. Задоволений Путін сподівається, що цей крок відкриє йому дорогу до зняття задушливих і принизливих для нього санкцій і прорве міжнародну ізоляцію агресивного режиму. Але навіть якщо Путіну з великими застереженнями і вдасться повернутися до складу «Великої вісімки», то це не означає автоматичного зняття міжнародних санкцій проти Росії. Адже Кремль вперто не хоче залишати окуповані території України - Крим і Донбас", - каже Небоженко.

За словами політолога, Захід продовжує працювати з Путіним досить системно, "незважаючи на вічні страхи слабкої України про змову західних політиків з російським президентом".

"Все набагато складніше. Захід бачить неефективність санкцій проти Кремля, але змінюватися має Путін, а не Захід. Тому зараз Захід застосовує до зарозумілого і самовпевненого Путіна старий перевірений метод роботи з підозрюваним у злочині - «добрий і злий поліцейський». І робить це публічно, що сильно зачіпає самолюбство російського президента", - переконаний експерт.

У нинішній ситуації, на думку Небоженка, Франція та США отримали роль "доброго поліцейського", а Німеччина та Велика Британія - "злого".

"Так, якщо французький президент Макрон тонко лестить самолюбному Путіну і кличе його в «Велику вісімку», а американський президент Трамп радий підтримати ініціативу Макрона про повернення Путіна як «блудного сина». То Німеччина і Велика Британія відкрито виступили різко проти повернення Путіна на міжнародний Олімп - "Велику вісімку". Це не протиріччя всередині західних країн. «Добрий і злий поліцейський» - це такий спосіб дресирування неадекватного політика великий ядерної країни або спосіб «роботи» з небезпечним злочинцем. І Путін чудово розуміє, яка роль йому приготована, що не він вирішує, а за нього вирішують. Де і коли йому бути", -  зазначає Віктор Небоженко.