Про це він сказав в ефірі «5 каналу», інформує «Інтерфакс-Україна».

«Під автоматичну люстрацію потрапляють колишній президент, колишній прем'єр, віце-прем'єри, міністри та їх заступники, керівники силових відомств, губернатори і їх заступники, які працювали при Януковичу більше року або були на посадах в період «Революції гідності».

Вони потрапляють під трудову люстрацію за фактом автобіографії. Як відомо, під трудову люстрацію підпадають також агенти спецслужб КДБ та особи, які підтримували терористів.

«Керівний апарат Кабінету міністрів, колишньої адміністрації президента – це 1000, максимально 2000 людей можуть потрапити під трудову люстрацію», – сказав Петренко.

Міністр зазначив, що «навіть якщо зараз вони не знаходяться на державній службі, а таких сьогодні багато, вони не зможуть потрапити на державну службу протягом десяти років».

Петренко наголосив, що майнова люстраційна перевірка торкнеться всіх без винятку, хто має намір зайняти пост на державній службі.

16 жовтня в Україні набув чинності закон «Про очищення влади», що передбачає проведення люстрації.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України звільняє 39 державних службовців вищих категорій згідно із законом про люстрацію. ПОВНИЙ СПИСОК