Другий тур президентських виборів на Львівщині відбувся прозоро і демократично – заявив сьогодні на прес-конференції голова ЛОГО КВУ Роман Кошовий.
Спостерігачі КВУ не зафіксували порушень, які б могли суттєво вплинути на результати виборів.
Найбільш поширеним порушенням була мала кількість кабінок для голосування на дільницях.
Майже в кожній ТВК було зафіксовано близько 100 скарг щодо неточностей у списках виборців. “Але це не було так масово, як у першому турі”, ― зауважив Роман Кошовий.
КВУ очікує близько 2% фальсифікацій, як і в першому турі виборів, ― повідомив він.
Спостерігачі КВУ зафіксували спроби підпалів виборчих скриньок. Зокрема, складено акти на дільницях №№ 59, 51 ТВО № 117. На 51-й виборчій дільниці затримано зловмисника, який намагався підпалити скриньку. Після цього підпали припинилися. “За нашими оперативними даними 4 скриньки відставлені через загоряння”. Знищено до 10 бюлетенів.
22 фальшиві відкріпні талони було виявлено на дільниці № 10 дільниці ТВО № 117.
Спостерігачі КВУ та мобільні бригади зафіксували і пересування по Львову автобуса з молодиками, які час від часу під’їжджали до дільниць і голосували. Таких автобусів з донецькими номерами було виявлено три.
5 легкових автомобілів з номерними знаками АЕ і АН (Донецька область) їздили по 128 виборчому окрузі – швидше за все там були люди, які голосували по кілька разів.
Вилучено ручки, які підкинули невідомі особи в кабінки.
Надійшло 30 повідомлень про замінування виборчих дільниць. Правоохоронці швидко реагували і після невеликої перерви голосування продовжувалось. Інформація про замінування не підтвердилась.
По 128 виборчому окрузі їздила одна з телекомпаній і возила людей, які провокували порушення. Люди заходили по 2-х в одну кабіну, вигукували “Голосуйте за Ющенка” і тому подібне. До них відразу підходили правоохоронці.
Сьогодні в Україні відбувся другий тур президентських виборів.