Можливе скасування другого туру місцевих виборів, про яке заговорила президентська партія "Слуга народу", загрожує щонайменше тимчасовою втратою влади очільникам міст-мільйонників, які не зможуть перемогти у першому турі.

Про це в інтерв’ю “Вголосу” розповів політтехнолог Тарас Загородній.

"Зрозуміло, що невеликі міста мало кому цікаві, але дуже цікаві міста-мільйонники. Наприклад, Київ, Харків, Одеса, Дніпро і т.д.

Особливо в зоні ризику Філатов зі своєю “Пропозицією” в Дніпрі. До другого туру він точно виходить і його партія набирає понад 20%, але при такому розкладі сам він може опинитися за бортом управління міста.

Також – Труханів зі своєю “Довіряй справам” в Одесі. Теж виходить у другий тур, але знову ж таки буде в підвішеному стані.

У меншій мірі це стосується Кернеса в Харкові. Він може і в один тур виграти.

Кличко при таких розкладах може і мобілізувати під себе прихильників, щоб переконливо виграти в першому турі (центральна влада тисне на киян!) І додати відсотків своїй партії “Удар” в Києві. Але оскільки Постанова ще не проголосована, то про це як про небезпеку ще нікому не відомо", - зазначив Тарас Загородній.

"Зрозуміло, що завдяки такому відкладенню другого туру здебільшого виграють «слуги» –  у багатьох містах вони отримають більшість у міських радах, відповідно, призначать свого секретаря міської ради", - додав політтехнолог.

Більше на цю тему читайте у статті: Навіщо “слуги” скасовують другий тур виборів?