Дружина Володимира Зеленського, який переміг у президентських виборах в Україні, Олена заявила, що її чоловік вдосконалює своє знання української мови і наразі шукає гарного викладача.

Про це вона сказала в інтерв’ю BBC News Україна.

У неї запитали, чи вивчають вони з чоловіком українську мову, оскільки його часто критикують за те, що розмовляє російською мовою, і будуть критикувати її, коли вона стане першою леді.

«Звичайно, ми знаємо українську мову та вільно нею спілкуємось. Але одна справа, коли ти це робиш у звичайній обстановці, швидко знаходиш слова і все добре. Останнім часом він постійно в стресі, постійно під напругою та психологічним тиском. Тому важко», – пояснила Зеленська.

Вона розповіла, що вперше українську мову почула у другому класі від учительки на уроці української мови. Також були родичі, які спілкувалися суржиком, тому мову розуміли.

«Зараз, звичайно, Володимир намагається поглибити свої знання, він вчить. Ми шукаємо викладача, який би допоміг йому набрати швидкості», – сказала дружина Зеленського.

«Адже подивіться, Петро Олексійович говорить завжди повільно, з чіткими паузами, розділяючи фрази. Володимир теж так може говорити, але це не його природний темп мови. Він швидко говорить. І коли починає швидко говорити, в цей час перекладає, виникають затримки і з’являється відчуття, що людина говорить не своєю мовою», – додала вона.

Зеленська підкреслила, що вони над цим зараз працюють і запевнила, що в штабі вже спілкуються лише українською.

Як писав «Вголос», «Метод пряника»: штаб Зеленського запропонував свій варіант розвитку української мови.