Історик Юрій Антоняк знав Михайла Гориня особисто: «То був дуже добрий чоловік сильної волі, незламного характеру. Був спокійний, витриманий, розумів людей, люди до нього горнулися. Нічого його не могло зігнути, зламати, проте цей чоловік не мав злості. Він за людей переживав, не за себе. Вічна йому пам’ять».

Політв’язень Степан Хмара, сказав, що Михайло жив ідеєю, жив і працював заради України, її волі, та щиро вірив у те, що робить. Він сидів, і після того, як вийшов, не боявся боротися далі. Все життя для нього було боротьбою за ідею. Був веселий, мав гумористичну вдачу і дуже любив людей.

Генерал-лейтенант української армії Микола Мельник зазначив, що Михайло Горинь та Степан Хмара були його вчителями. «Це – духовний наставник. Ми – українські офіцери, просто бігли слухати, що будуть говорити Брати Горині, В’ячеслав Чорновіл, Степан Хмара. Ми були голодні інформаційно і не знали, що таке Україна справжня, хто за неї страждав і боровся. Унікальна людина сьогодні відійшла від нас у вічність», - наголосив генерал.

Голова Української всесвітньої координаційної ради Михайло Ратушний додав, що багато хто знає Михайла Гориня як політв’язня, керівника УРП, але 5 років він очолював УВКР – організацією, яка займається закордонним українством. Ратушний зауважив, що Горинь не просто очолював раду, він об’їздив такі місця, де до сьогодні ніхто з керівників всесвітнього українства не добирався. Він був на Сахаліні, Камчатці. Не просто туди їздив, а брав багато навчальної літератури, була спроба у Владивостоці відкрити церкву Київського патріархату. Нажаль, ця частина його життя, а це подвижництво, мало відома.

«Він відчував, що українська нація це не тільки люди, які живуть тут – це мільйони співвітчизників, розкиданих по світах. Він давав відчувати тим людям, що Україна їх пам’ятає і підтримує. Словом, він Великий Українець», - додав Ратушний.

Герой України Юрій Шухевич знав Михайла Гориня ще з таборів. 1966 року вони разом сиділи в Мордові. Згадує, що Михайло Горинь був енергійний, цікавився проблемами дисидентського руху. Був дуже активний. «Коли вийшов на волю – не дрімав, а далі боровся за Україну. За що і поплатився - потім його знов посадили. Він був одним з організаторів Гельсінської групи. В таборі ми до всього нашого життя з гумором відносились. Життя у засланнях нас не пригнічувало», - зауважив Шухевич.

Нагадаємо, нещодавно на 83 році життя помер відомий борець за волю України Михайло Горинь. Його поховали на Личаківському цвинтарі у Львові.