Отже, Олійник не поліз в ополонку. Тупа відмазка, що мовляв, криги нема – не проходить. Голова Львівської облдержадміністрації Петро Олійник просто не бачить смислу ризикувати своїм здоров’ям за просто так. Він як слухняне звірятко – за виконаний трюк (та ще й з ризиком для здоров’я) – вимагає кісточку, грудочку цукру, відкат від якогось тендеру у сумі не менш як 30 %, земельну ділянку або інші ласощі.

Перед тим, як прийняти рішення не лізти у воду, Олійник, вірогідно, проконсультувався з «любими друзями». Адже минулого року на Йордань разом з Ющенком в ополонку пірнали Єхануров, Балога, Порошенко, деякі міністри і губернатори (останні, щоправда, проводили цей перфоменс на місцях - без відриву від виробництва). Цього ж року президентові довелося зануритися в святу воду в товаристві свого глави Секретаріату та відомого комедійного актора Б. Бенюка. Які ще треба проводити соціологічні опитування про рейтинг президента?

Натурально, Петру Олійнику було трохи соромно. Адже ще порівняно недавно на обласному телебаченні він заявляв, що «готовий ще не раз пірнути в ополонку, якщо від цього покращиться життя наших земляків» (чому воно має поліпшуватися внаслідок пірнання в холодну воду, а не сумлінної праці - відомо хіба що Олійнику). А тепер відступати назад, та ще й після проведення помпезного святкування Дня Шахтаря у Львівському оперному театрі – якось ніяково (якщо таке почуття Олійнику взагалі знайоме). Люди можуть не зрозуміти свого губернатора-помаранчика. Щось надто стрімко він синіє.

Відтак губернатор організував собі на Йордан відрядження до Угорщини. Замість себе залишив керувати областю Тараса Батенка.  Але той також вирішив не ризикувати проводити водні процедури замість свого шефа. Він точно не дурніший за Олійника. Треба горло берегти - може колись таки доведеться студентам лекцію прочитати. Та й усе інше також треба поберегти. Молода дружина, знаєте... Не варті того водні процедури. Тим більше, якщо вони солідно не підкріплені матеріально і не гарантують кар'єрного просування.

І хто, скажіть, винен Ющенку, що в нього такі повноваження і такі друзі?