Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» 27 жовтня за результатами тендеру повідомила про намір укласти угоду з ТОВ «ВМ Трейдер» про закупівлю скріплень на 18,25 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро», передають Наші гроші.

Фірмі хочуть замовити 50 тис комплектів проміжних пружних рейкових скріплень типу КПП-5-К виробництва ТОВ НВП «Корпорація КРТ» по 365 грн. Вони призначені для регулювання на кривих ділянках ширину колії з рейок Р65 із 1 522 мм до 1 534 мм.

Майже півтора року тому, в серпні 2019 року залізниця замовляла цій фірмі такі самі скріплення на 5% дешевше – по 348 грн. Ще раніше, у квітні 2018 році ТОВ «ВМ Трейдинг» продавала такі самі скріплення залізниці на 13% дешевше – по 324 грн.

Як і тоді, зараз у комплект скріплення входять:

клема пружна КП-5.2 – 2 шт.,

вкладиш ізолюючий ВІ-К або ВІ-К-С із термопластів – 2 шт.,

прокладка підрейкова ПРП-3.2-К – 1 шт.,

втулка регулювальна чорна ВР-65-К-1-4 або зелена ВР-65-К-2-3 – 2 шт.

Тендерна документація передбачала, що скріплення повинні мати зусилля притиснення рейки до шпали не менше 20 кН. Хоча раніше залізниця вимагала не менше 25 кН. Крім того, техумови самого виробника теж вимагають зусилля притиснення не менше 25 кН.

Нагадаємо, НАБУ почало кримінальне провадження щодо закупівлі залізницею скріплень КПП-5 від «КРТ». Проведені при розслідуванні експертизи показали, що лише п’ять із 32 зразків відповідали основному критерію – притискному зусиллю, яке забезпечує надійне притиснення рейки до шпали.

Нині єдиним конкурентом традиційно було ТОВ «Ланіс Трейд», яке пропонувало такі ж скріплення КПП-5-К від «КРТ», причому ніхто не знижував ціну на аукціоні. Через це формальна економія склала лише 3 тис грн., або 0,02% очікуваної вартості закупівлі.

Виробник «Корпорація КРТ» належить Наталії Дубневич і Тетяні Дубневич. Це дружини відповідно братів Ярослава та Богдана Дубневичів, колишніх нардепів від партії «Блок Петра Порошенка». Зараз Ярослав Дубневич є нардепом-самовисуванцем та входить до депутатської групи «Партія «За майбутнє», котра вважається політичним проектом Ігоря Коломойського, а Богдан Дубневич узагалі не пройшов у парламент за своїм округом.

«Укрзалізниця» після Майдану закуповує рейкові скріплення виключно від «КРТ».

Переможець «ВМ Трейдер» належить директору Михайлу Врублевському, власнику та керівнику іншого дилера Дубневичів на тендерах «УЗ» – «ВМ Трейдинг» (припинено).

Він керував ТОВ «Експозиція», коли воно належало Андрію Бохенку. Фірма знаходилась тоді в одному будинку з «Корпорацією КРТ», «ВМ Трейдингом», а також із ТОВ «НВП «Абсолютний стандарт» Павла Дубневича і Роксолани Пиртко, ТОВ «ТД «ВБК» Геннадія Корнієнка та ТОВ «Квадрохім» Віктора Юськіва, яким раніше напряму володіли Наталія Дубневич і Тетяна Дубневич. Нині ж «Експозицію» переоформили в Києві на ТОВ «Міжнародна юридична компанія «Моніторинг Інвест Дівелопмент» Сергія Кудрія, а фірму «ТД «ВБК» – у Києві під новою назвою «Довсим» на Максима Дроздова.

Суперника «Ланіс Трейд» зареєстровано в 2019 році у Львові на директора згаданого «Квадрохіму», місцевого жителя Олексія Столигу. Раніше він разом із Михайлом Перепьолкіним володів ще одним дилером Дубневичів на тендерах залізниці – ТОВ «Авант-Гарде», доки те не переписали на Володимира Гриценяка. Останній підігравав Дубневичам на тендерах залізниці в якості ФОПа та був бізнес-партнером Володимира Гудими, який раніше володів ТОВ «ВНФ «Галелектросервіс» разом із Дубневичами.