За даними розслідувачів, саме Дубинський керував отриманням і транспортуванням ЗРК Бук 332 з Донецька до поля на південь від Сніжного у день аварії Boeing Малазійських авіаліній MH17.

Свої висновки Bellingcat базує на даних перехоплених телефонних переговорів за участю Дубинського, опублікованих Службою безпеки України та Міжнародної слідчою групою. Всього проаналізовано п'ять дзвінків Хмурого.

Згідно з даними телефонних дзвінків, опублікованих СБУ, Дубинський неодноразово називав установку Бук "моя", що вказує на те, що він був ключовим організатором отримання і транспортування ЗРК з Росії. При цьому, як вказує Bellingcat, він знав пункт призначення Бука і про те, що він повинен піти до місця призначення з танками батальйону терористів Схід.

В одній з розмов Дубинський уточнив, що відвезти Бук потрібно до села Первомайське, звідки і була запущена ракета.

Крім того, в перехопленому СБУ дзвінку від 18 липня 2014 року, командир батальйону СхідОлександр Ходаковський обговорював з бойовиком питання пошуку ключових об'єктів з місця аварії MH17. Під час розмови згадується, що у Хмурого (Дубинського) є "дві одиниці". Розслідувачі припускають, що мова йде про бортові самописці літака, який розбився. Після збиття MH17 бойовики їх передали на прес-конференції представникам Малайзії 21 липня 2014 року.

Раніше група Bellingcat оприлюднила доповідь, в якій говориться, що доставкою ЗРК Бук на Донбас, яким збили Boeing Малазійських авіаліній МН17 в липні 2014 року, займався відставний російський генерал-майор Сергій Дубинський.

Катастрофа малазійського Boeing сталася 17 липня 2014 року. Літак авіакомпанії Malaysia Airlines летів з Амстердама в Куала-Лумпур. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту. У серпні 2014 року була створена Міжнародна слідча група, куди увійшли представники Росії. У липні 2015 року Росія заблокувала в Радбезі ООН пропозицію створити Міжнародний трибунал з розслідування аварії MH17.

28 вересня 2016 року Міжнародна слідча група офіційно оприлюднила результати розслідування, згідно з якими літак збили зенітно-ракетною установкою Бук, доставленою на Донбас з території Росії.