Про це повідомляє Польське радіо

При нагоді свого візиту на півдні Польщі очільник держави висловився на тему останніх спорів, що стосуються новелізації закону про Інститут національної пам’яті. За його словами, «були негідні люди, які продавали за гроші своїх сусідів. Але це – не польський народ, це не була жодна зорганізована акція; були випадки підлості, та були й випадки, що за сусідів-євреїв віддавали життя», – підкреслив президент Польщі Анджей Дуда.

Глава держави також сказав: він ніколи не погодиться, щоб «поляків, як Народ, Польщу, як державу – очорнювали оббріхуванням історичної правди й абсолютно фальшивими обвинуваченнями, яких останніми днями на адресу нашої країни і нашого Народу пролунало надто багато».

Президент наголосив, що не існувало жодних польських концтаборів. «Були такі табори, які на території неіснуючої тоді польської держави побудували німці, гітлерівці, що разом із совєтською Росією напали на Польщу, розірвали її та знищили», – сказав президент Анджей Дуда.

Президент також заявив, що він не погоджується на будь-яку ненависть між народами в Польщі, антисемітизм чи інший прояв ксенофобії.

Нагадаємо, шо у 1934 р. міжвоєнною Польщею було створено кнцентраційний табір у Березі Картузькій, де значна частина ув'язнених були українцями.