Анджей Дуда заявив, що німці впливають на вибори через публікації в ЗМІ, підпорядкованих концерну Axel Springer.

МЗС Польщі викликало тимчасово повіреного у справах Німеччини Кнута Абрахама у зв’язку з “втручанням німецької сторони у президентські вибори в Польщі”. Про це повідомив у Twitter заступник голови МЗС Польщі Шимон Шинковський, передає LB.UA.

Чиновник стверджує, що низка німецьких ЗМІ “виступає на боці одного з кандидатів”.

Раніше президент Польщі Анджей Дуда, який вийшов у другий тур виборів, заявив, що німці хочуть вплинути на результати виборів у Польщі завдяки публікаціям у польських виданнях, підпорядкованих німецькому концерну Axel Springer.

Як приклад, він наводив матеріал польського таблоїда Fakt, у якому вказувалось, що президент Дуда помилував педофіла, який знущався зі своєї сім’ї. Дуда різко відреагував на цю публікацію, назвавши її “наклепом і підлістю”.

Також Дуда звертав увагу на публікацію польського кореспондента видання Die Welt, в якій кращим варіантом для Берліна називалося обрання президентом Рафала Тшасковського, оскільки той «не висуватиме Німеччині вимог щодо виплати відшкодувань за знищення в роки Другої світової війни».

Нагадаємо, на виборах чинний президент Польщі, представник партії PiS Анжей Дуда прогнозовано посів перше місце з 42,9% голосів. Друге місце у чинного мера Варшави, кандидата від РО Рафала Тшасковського – 30,3%. Кандидат від PO вскочив у виборчу кампанію буквально в останній момент – з осені минулого року і до середини травня 2020-го офіційним кандидатом від партії була віцеспікер Сейму Малґожата Кідава-Блонська. Однак вибори перенесли через карантин, Кідава-Блонська виступила категорично проти і відмовилася продовжувати боротьбу. Тшасковському, який був співголовою її штабу, довелось перекваліфікуватися у кандидати. https://vgolos.com.ua/news/vybory-u-polshhi-stalo-vidomo-hto-vyhodyt-u-drugyj-tur_1264037.html