Презентація відбулася у Львівському культурно-освітньому центрі імені О.Довженка і на одній з найбільших парафій УГКЦ Різдва Пресвятої Богородиці, де відбувалась історична зустріч Папи Римського Івана Павла ІІ з українською молоддю. Тут дванадцять років тому знаменитий Папа, відступивши від усіх церемоніальних протоколів, співав дитячу пісеньку про дощ. Тепер на цьому місці Катехитична комісія УГКЦ запрезентувала мультимедійні проекти «Духовне намисто» і «З любов’ю до дітей».

Інтерес до цієї події був настільки великий, що маленьких глядачів довелося двічі запускати у зал: одночасно усі не вміщалися. Діти переглянули два мультфільми: «Духовне намисто – Страдч» і «Святі тайни». Перший з них створений анімаційною студією «Арт-відео» в рамках проекту «Духовне намисто» з нагоди 1025- річчя хрещення України. У доступний для дітей спосіб на екрані ожили події тисячолітньої давності: печерний монастир у Страдчі, ченці, які рятували людей, що заховалися від татар у печері, проголошені Іваном Павло ІІ страдецькі святі отець Миколай Конрад і дяк Володимир Прийма, Хресна дорога і чудова природа Страдецької гори. Про події у Страдчі дітям розповідають герої мультфільму – Художник і Пташка. Як це буває у казці, вони потрапляють в інший часовий простір, у далеке минуле…

Як сказав під час презентації мультфільму представник «Арт –відео» Едуард Занюк, це лише один мультфільм із цієї серії. Відзнято уже шість і зараз готуються наступні – про Патріарший собор УГКЦ у Києві і про церкву у Крилосі, відому ще з далеких часів Галицько-Волинської держави. У доступний для дітей спосіб через мультфільм буде передано багато цікавої і корисної інформації.

Мультфільм про Святі Тайни створений спільно з відеопроектом «З любов’ю до дітей». Він розкриває суть і глибину кожного із семи таїнств Церкви. Теж у доступний для дітей спосіб передані складні богословські речі.

«Церква зацікавлена у тому, щоб створювались мультфільми, які будуть вчити дітей Божому і українському, які разом з Божою наукою розповідатимуть літературною мовою і про традиції нашого народу. Такі проекти важливі для духовного розвитку українського суспільства хоча, на жаль, їх дуже бракує», – сказав під час презентації отець Михайло Гарват, голова Катехетичної комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ.

«Дитина у великій мірі сприймає світ через зорові образи. Попри це, більшість сучасних мультфільмів зображають зло, насильство, агресію, що провокує дитину реалізовувати це у житті. Через такі мультфільми часто й порушується психіка дитини. Ми прагнемо запропонувати певну альтернативу дітям і батькам, тому сподіваємося, що поява нових українських мультфільмів викличе зацікавлення у дітей та їхніх батьків» – це думка ще одного священика Андрія Стадницького, заступника голови Катехитичної Комісії.

Як було сказано під час презентації, Церква й надалі сприятиме створенню мультфільмів про блаженних новомучеників, про митрополита Андрея Шептицького, патріарха Йосифа Сліпого, про відпустові місця і найбільші парафії, не тільки відкриваючи їхню історію, архітектуру, але й також пояснюючи чому ці храми присвячені тому чи іншому святому чи тій чи іншій події з життя Ісуса Христа.

Мультфільми можна переглянути на сайті Катехитичної комісії УГКЦ та на інших церковних ресурсах.

Фото Йосипа Марухняка