Президента України Володимира Зеленського закликали не підписувати указ про призначення главами 8 ОДА кандидатур, які розглядалися вчора на засіданні уряду.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав віце-прем’єр міністр Павло Розенко.

Він пояснив, що під час дискусії на засіданні Кабміну вияснилося, що були порушені правила, які затверджені самим же Зеленським.

1.Ніяких “відкритих, прозорих, чесних і публічних” конкурсів на посади голів ОДА не було проведено. Кандидати (крім одного) так і не змогли чітко пояснити, як вони опинилися серед претендентів на зазначені посади;

2.”Відбір” кандидатів було здійснено без залучення відомих HR агентств.

3.”Відбір” кандидатів проходив кулуарним способом. Прізвища кандидатів не було оприлюднено і не відбувалося ні громадського обговорення цих кандидатур. Навіть членам уряду були роздані матеріали про кандидатів, і взагалі перелік кандидатів лише за півгодини до засідання уряду.

4.Структури громадянського суспільства, громадські організації, недержавні інститути і наші співгромадяни були повністю позбавлені можливостей обговорити і висловитися по запропонованих Вами кандидатурах. А точка зору тих, кому все ж вдалося пробити інформаційний вакуум, була повністю проігнорована!

“Наслідком такої непрозорості і кулуарності в прийнятті кадрових рішень серед претендентів на посади голів обласних адміністрацій опинилися люди зі шлейфом сумнівного, кримінального минулого і відверто антиукраїнською позицією”, – написав Розенко.

Він переконаний, що Зеленський має всі можливості для того, щоб у тижневий термін провести новий відкритий і прозорий відбір на посади голів ОДА. На його думку, деякі і з запропонованих Зеленським людей зможуть перемогти і на відкритому конкурсі на посади, оскільки серед них є “достойні кандидатури”.

“Думаєте, пане президенте. Не ганьбіть себе, і українців сумнівними кадровими рішеннями. Доведіть усім, що Ви проти кулуарщини, договірних, і непрозорості в політиці, зокрема і в кадрових призначеннях. Не повторюйте помилок минулого. Формуйте дійсно нову політичну культуру в Україні!” – підсумував Розенко.

ВАЖЛИВО ‼️‼️‼️Звертаюся до Президента України Володимира Зеленського НЕ ПІДПИСУВАТИ УКАЗИ про призначення Главами…

Опубліковано Павлом Розенком Четвер, 27 червня 2019 р.

Як писав “Вголос”, Президент України Володимир Зеленський провів деякі кадрові перестановки в СБУ і Нацгвардії.