Я ні хрена не тямлю в роботі міліції. Тобто я, звичайно, дивлюся повчальний серіал «Менти», але мені все-таки здається, що цього замало, аби компетентно судити про роботу правоохоронців. Тому я не хотів нічого писати про роботу львівської міліції. Проте, почувши по телебаченню заяви генерала Максимова про некомпетентність наших лікарів, нашої міської влади і взагалі всіх на світі, крім львівських ментів, я вирішив: якщо менту можна судити про дії лікарів, то можна і мені вголос висловити деякі міркування про ментів...

Отже, перше зауваження.

На прес-конференції генерал Максимов трохи прояснив для громадськості методи роботи Львівської міліції. «Наскільки нам відомо, рейдери просто хотіли використати приїзд до Львова Олександра Мороза - хотіли щось там підірвати та спалити. Наразі ми проводимо із ними профілактичну розмову», - сказав генерал МВС.

Задумайтеся, що говорить цей генерал! Адже «щось підірвати чи спалити» - це ж не те саме, що дорогу в неустановленому місті перейти, чи не так? То які, нафіґ, можуть бути профілактичні розмови! І як вони взагалі відбуваються, ці профілактичні розмови!? Вони що – садять перед собою бандитів і розповідають їм, що підпалювати і підривати не можна, що це гріх?

І чому вони не провели профілактичної розмови з тими, хто спалив під час виборів «Вголос» і «Прес тайм»? Хлопці дорогенькі, любі менти, я, звичайно, не хочу втручатися у ваші міліцейські технології, але по-дружньому повідомляю, що ваші профілактичні бесіди мало чого варті. Не вірите – спитайте в Федишина.

І ще одне зауваження.

14 листопада невідомі розстріляли гендиректора Склодзеркального заводу Богдана Дацка
Низка громадських організацій, партій, політиків і навіть представницькі органи влади висловили недвозначний сумнів у компетентності генерала Максимова.

15 листопада Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко прибув до Львова і змушений був пообіцяти громадськості змінити команду львівської міліції, якщо до нового року не буде розкрито хоча б одне з останніх замовних вбивств.

Тільки дуже наївна людина могла би засумніватися, що за таких умов генерал не представить керівництву затриманих.

Взагалі, варто зауважити, що коли нашим чиновникам ставлять завдання, жорстко увязуючи його результат із перебуванням у керівному кріслі, то вони пожвавлюються як ошпарені.

Натурально, до кінця року чекати не довелося. Вже через 4 дні міліція когось затримала. Кажуть, що саме їх. Злочинців. Тепер нема підстав звільняти Максимова.

Але представники «Шувару» чомусь не вірять, що міліціонери затримали справжніх злочинців, а відтак і мільйон гривень преміальних виплачувати не поспішають. Звичайно, можна звинуватити їх у банальній скупості, але вірогідніше, що вони  добре пам’ятають історію із затриманням т. зв. «осіб, причетних до вбивства Сенчука». Пам’ятають, як у грудні 2005 року людину затримали, а у вересні 2006 – звільнили, бо не змогли довести причетності цієї особи до вбивства екс-голови Львівської облдержадміністрації.

Де гарантії, що на цей раз затримано справжніх злочинців?

P.S. Готуючи цей матеріал, натрапив на такий-ось документ. Піар, піар, піар... Брехня, брехня, брехня.

Максимов обіцяє до кінця квітня завершити розслідування кримінальної справи за фактом вбивства Сенчука

ЛЬВІВ, 6 КВІТНЯ 2006, ПРЕС-ТАЙМ. — Начальник УМВСУ у Львівській області Віталій Максимов обіцяє до кінця квітня завершити розслідування кримінальної справи за фактом вбивства екс-голови Львівської ОДА Степана Сенчука.
«Місяць назад я обіцяв і не відмовляюся від своїх слів, що протягом двох місяців цей злочин буде розкрито. Переконаний, що ми йдемо правильним шляхом. Визначено коло виконавців і можливих замовників цього вбивства. Зараз активно працюємо на документуванні, щоб можна було взяти їх Цей злочин готувався довго і професійно грамотно. Тому до кінця місяця крапки будуть розставлені», — сказав він.
Максимов повідомив, що затриманого за підозрою у скоєнні вбивства Сенчука особу було перевірено на детекторі брехні.

«Перевірена ще раз людина, яка арештована на причетність, і на детекторі брехні і підтвердилося, що ми йдемо у правильному напряму», — розповів Максимов.

Екс-губернатора Львівщини Степана Сенчука було розстріляно із автомата 29 листопада 2005 року у смт. Брюховичі.