Близько 15% членів партії президента України Володимира Зеленського "Слуга народу", які пройшли в нову Верховну Раду по мажоритарних округах, проти скасування депутатської недоторканності.

Такі цифри озвучив в ефірі радіо "НВ" головний претендент на посаду глави фракції в парламенті, четвертий номер у списку політсили Давид Арахамія. За його словами, в "Слузі народу" немає одноосібної думки.

Він пояснив, що таких людей серед мажоритарників близько 15%.

"Мажоритарники кажуть: "Я ж мажоритарник, це мій округ, люди за мене проголосували. Чому я повинен бути підзвітний?" – пояснив він.

Також за словами Арахамії, під час проходження курсів у Трускавці він зауважив, що кілька осіб, які декларували зняття недоторканності, підписували меморандум, уже говорять, що "можливо, треба подивитися на це заново".

При цьому, сам майбутній нардеп підтримав введення депутатського індемнітету, тобто можливості залучити депутата до відповідальності тільки за кримінальні правопорушення, але не за політичні висловлювання.

Він зазначив, що переслідувати депутат не можна, бо тоді це буде диктатура, а не демократія. Але якщо депутат скоює кримінальний злочин, то потрібно мати якісь важелі, що такі дії припинити.

Як писав "Вголос", у “Слузі народу” розповіли, якими будуть перші закони.