У середу, 29 травня, під стінами Львівської міської ради проти активістів, котрі вимагають відставки міського голови, сталась провокація, до організації якої, ймовірно, причетний мер Львова Андрій Садовий.

Про це у коментарі ІА «Вголос» сказав активіст, керівник ГО «Рабів до раю не пускають» Іван Спринський.

Активіст зазначив, що у них є рішення суду, відповідно до якого ніхто не повинен перешкоджати доступ у приміщення Львівської міської ради, проте «Муніципальна варта» відмовляється впускати у Ратушу як протестувальників, так і звичайних людей.

«Ми маємо рішення суду, відповідно до якого «муніципали» не мають права стояти по периметру Львівської міської ради та не впускати у приміщення людей. Ми постійно декларували, що ми хочемо поспілкуватись із заступниками міського голови. Сьогодні ми намагались потрапити у приміщення Ратуші, проте нас не пустили, натомість з’явились невідомі, котрі намагались вчинити провокації», – сказав Спринський.

«Ми не мали наміру  конфліктувати із «Муніципальною вартою». Більше того, ми побачили невідомих людей, котрі не мають стосунку ні до нас, ні до випадкових перехожих, котрі намагались вчинити провокації, напавши на нас. Ймовірно, хтось із заступників міського голови чи сам Андрій Садовий привели сюди людей спортивної зовнішності, котрі намагались провокувати конфлікти. Хто ці люди – ми не знаємо. Ми ж хотіли уникнути якихось непорозумінь, а тому викликали поліцію. Якби міська рада була дійсно відкритою до людей, то нічого б не сталось. Тим, чим зараз займається Андрій Садовий, мала б зацікавитися Служба безпеки України», – додав активіст.

Ветеран російсько-української війни Олег Дудок розповів, що вони мирно намагались  потрапити у Львівську міську раду.

«Активісти у присутності керівника юридичного департаменту Львівської міської ради Гелени Пайонкевич зачитали рішення суду про те, що не можна перешкоджати входу у Львівську міську раду. Ми нічого не захоплювали. Ми вже третю добу протестуємо проти бездіяльності Львівської міської ради, до нас постійно приходять люди, котрі розповідають про свої проблеми. Проте Ратуша для львів’ян закрита. Ми не вибивали дверей, самі подивіться – вони цілі. Приїхали поліцейські, вони нас опитували, нікого не затримали, бо правоохоронці не мають до нас претензій. Все було мирно», – сказав Олег Дудук.

Голова правління військового вишколу «Патріот» Олег Гірків каже, що Садовий перетворив «Муніципальну варту» на свою приватну армію, котра за бюджетні гроші захищає його інтереси.

«Ми вимагали впустити нас всередину Львівської міської ради. «Муніципали» нам пояснили, що вони не хочуть пропускати у Ратушу представників учасників бойових дій. Ніякої бійки тут не було, двері теж ми не вибивали. А заяви про нібито нашу агресію – це просто постановка, зрежисована Садовим», – переконаний активіст.

Нагадаємо, напередодні депутати Львівської міської ради зареєстрували ухвалу про дострокове припинення повноважень мера Львова. Підстава – рішення суду про визнання Андрія Садового винним у бездіяльності щодо не закриття Грибовицького сміттєзвалища.

У понеділок, 27 травня, під стінами міської ради львів’яни оголосили безстрокову акцію протесту з вимогою відставки Садового.

Більше про те, хто й чому хоче усунути Садового з посади, – читайте у статті: Досить обкрадати місто! Львів обіцяє Садовому відставку.