Про це повідомляє Державна фіскальна служба України.

«Мішечок з прозорими камінцями знаходився в навмисно вирізаному в документах отворі. Відправлення надійшло в Україну з Гонконгу. Отримати коштовності мав наш співвітчизник, мешканець одного з регіонів України.

Непритаманне для документів вкладення митники помітили під час здійснення митного контролю за допомогою рентгенологічного обладнання. За результатами митного огляду співробітники митниці налічили 205 каменів прозорого кольору», – йдеться у повідомленні.

Згідно з експрес-тестом, виявлені камені є діамантами. Їх вартість, чистоту та якість огранки встановлюватимуть експерти-гемологи.

А поки триває протоколювання виявленого правопорушення за ознаками порушення митних правил, передбачених ч.1 ст. 483 Митного кодексу України. Санкції статті передбачають конфіскацію виявлених предметів правопорушення та штраф у розмірі 100% їх вартості.

Це вже друга спроба незаконно переслати коштовне каміння через митний кордон України, якій запобігли співробітники Київської міської митниці ДФС. У першому випадку камені пересилалися в Україну в міжнародному поштовому відправленні зі Сполучених Штатів Америки.

 

«Вголос»