Технічний стан ДВК підготовлений до виборів на 10%, — відзначив сьогодні під час дебатів із керівником Львівського обласного виборчого штабу Віктора Януковича Олексієм Радзієвським керівник Львівського обласного виборчого штабу Віктора Ющенка Петро Олійник.
Петро Олійник зауважив, що він разом із керівником Львівського міського штабу Віктора Ющенка Миколою Горинем підготували необхідні документи до органів місцевої влади з метою вирішити питання технічної підготовки ДВК. „Ми з Миколою Горинем підготовили всі документи і подали до Львівської міської ради, де вимагали провести засідання виконавчого комітету по питаннях технічної підготовки ДВК. Аналогічна документація до кінця дня буде зроблена у декількох районах, і таке подання буде відправлено на ім`я Олександра Сендеги, голів РДА та голів райрад”, — сказав Петро Олійник. За словами Петра Олійника, „Любомир Буняк відреагував, і через три дні було проведено засідання міськвиконкому по питанню технічного стану ДВК”. Тепер Петро Олійник збирається порадити голові Львівської ОДА Олександру Сендезі провести Колегію по цьому ж питанню.
„У Львові та інших містах і районах області почався пресинг по так званому аналізу технічного стану. Спостерігається написання десятків приписів. Почали свою роботу пожежники, санстанції, запасні і незапасні виходи. Органи влади, які зобов’язані за цим слідкувати, повністю відсунулись від цієї роботи”, — також зауважив Петро Олійник.
Петро Олійник наголосив на тому, що у поганому технічному стані ДВК знаходяться тільки на Західній Україні. „У такому технічному стані ДВК знаходяться виключно на Заході. На Сході такого немає. Саме на заході потрібно дестабілізувати ситуацію, затруднити виборчий процес”, — сказав він.
Олексій Радзієвський у свою чергу відзначив, що відповідальність за непідготовлений технічний стан ДВК лежить на Петрові Олійнику. „Петро Михайлович, як поважний народний депутат, сам приймав цей закон, він за нього голосував, він за нього воював. А тепер мова йде про те, що взагалі дуже проблематично забезпечити всі дільничні виборчі комісії тими приміщеннями, які повинні відповідати цьому закону. Тому я переадресовую це питання своєму колезі”, — сказав він.
Сьогодні не розпочалася робота більш, ніж у 50% ДВК на Лвьівщині, — відзначив Петро Олійник.