Про це у розмовній студії «Правди. Наживо» говорили із правозахисником Віктором Чарномським.

«Це взагалі незаконне застосування тарифу, якщо в будинках є загальний лічильник обліку наданого тепла. Але закони на території Львова – це дуже умовне питання. Суть в тому, що двоставковий тариф, як пояснювала міська рада, створений, тому що «людині важко платити за надане тепло, тому ми оплату частково розбиваємо». Але ж ніхто не забороняє частково не платити зимою, а потім доплатити влітку. Це моє право – розпоряджатись своїми коштами. І не треба мені присилати рахунки за опалення, якого не існує. Ви нібито авансом платите за те, що будете менше платити взимку», – пояснив він.

Попри це, за словами Чарномського, навіть якщо користувачі незадоволені станом опалення у своєму домі, то навряд чи вдасться оскаржити це в суді.

«Це вкрай важко у нашій судовій системі. Тому що в нас суду з таких глибоких питань, на моє переконання, не існує. І існуюча так звана «судова реформа» ніякі реформи не проводить. А що стосується такої ситуації, то вона є ледь не в кожному будинку. Теплопостачання так організоване, що тепло постачається знизу і йде доверху – теплова енергія втрачається, проходячи всі батареї. На перших поверхах – «палить»,  нагорі – холодно. І навпаки є будинки, в яких теплопостачання йде зверху».

Більше – у відео. Прямий ефір «Правди. Наживо» дивіться щобудня о 19.00 на телеканалі НТА.