У ефірі програми “Говорить Великий Львів”, що на телеканалі НТА, очільник фракції ВО “Свобода” у Львівській міськраді Маркіян Лопачак розказав, чому Україні не варто сподіватися на швидку допомогу держав-союзників.

“На мою думку, ми акцентуємо забагато уваги на тому, що хочемо з кимось дружити. Ми постійно чекаємо звідкись чиєїсь підтримки, просимо про якусь допомогу. Якщо ми хочемо дружити з європейськими державами та США і про щось в них просити – від нас теж чогось проситимуть в обмін. Можливо, ті рішення, що продукує Кабмін, це те – чим зараз торгуються, виставляючи в обмін на “щось”. Ця дружба може бути дуже небезпечною. Варто зважати, чи вона нам справді потрібна і чи вигідна насамперед Україні”, – сказав Маркіян Лопачак.

Свободівець також додав, що Україна повинна спочатку дбати за себе сама, а потім шукати союзників.

“Американців і Трампа насамперед будуть цікавити справи у США, а потім те, що відбувається у найближчих сусідів. І аж тоді усе, що “за парканом”. Це стосується й решти країн. Француза цікавить те, що відбувається всередині його країни, а не України. Ми – на задньому плані. Просити про допомогу в інших держав – не панацея. Ми повинні розраховувати тільки на себе”, – підкреслив депутат.

Більше – у відео: