У Бродах Львівської області 26 травня попрощались із 40-річною жінкою, котру вбив коронавірус.

Про це пише lmn.in.ua. 

Жінка лікувалась у госпіталі ветеранів війн та репресованих ім. Юрія Липи у Винниках. У неї було онкологічне захворювання. Хвора спершу лікувалась у Бродівській районній лікарні, у неї не було жодних симптомів, проте розвинулась пневмонія.

«Жінка перебувала у реанімації.  У неї була двобічна позагоспітальна пневмонія. Позитивний результат тесту на коронавірус вона отримала 12 травня. Наступного дня, 13 травня, її госпіталізували. У померлої були супутні захворювання – хронічна хвороба нирок, пухлина наднирника», – кажуть у ЛОДА.

До 12 травня жінка лежала у Бродівській районній лікарні, де її готували до операції.

«Вона мала онкопатологію. Здала усі необхідні перед оперативним втручанням аналізи, в тому числі й ПЛР-тест на коронавірус, який зараз в списку обов’язкових. Аналіз виявився позитивним, хоча у неї не було жодних симптомів COVID-19. Відправили її на самоізоляцію. Вдома у неї почалися проблеми з тиском, тому її перевезли до Львова. Через 11 днів вона померла», – розповідає LMN заступник головного лікаря Бродівської райлікарні Ігор Матійчук.

Рідні покійної – чоловік та дві доньки підліткового віку – виявилися повністю здоровими. Вони відбули двотижневу самоізоляцію, але жодних симптомів захворювання у них не було. Також ніхто не захворів із жінок, які перебували з померлою в одній палаті. Медперсонал, що з нею контактував, теж не хворів, кажуть у лікарні.

Родичам дозволили прийти на похорон. Також на похованні були мер Бродів Анатолій Белей та керівник комунального підприємства «Броди» Юрій Кукулка.

«Під час підготовки до поховання застосовували посилені заходи захисту, передбачені протоколами МОЗу. Працівники комунального підприємства виконували роботу у захисних костюмах та респіраторах. У складних умовах пандемії доводиться вживати додаткових заходів, але все ж ми маємо забезпечити гідне прощання для померлих», – зазначили у КП «Броди».