В мережі знайдені схвальні відгуки про Посла України в Іспанії Анатолія Щерби на сайті терористичної організації “Донецька народна республіка” та в медіа російських окупантів Криму.

У липні 2018 року іспанський прихильник Кремля Альваро де Марічалар повідомляв ресурсу “ДНР”, що збирається здійснити морську подорож від смт. Сєдове, що в Приазов’ї, до Севастополя, аби “показати, що Донбас і Росія – одна країна і один народ”, і що “Крим – це Росія”. Тоді ж іспанець заявив, що “обговорював це питання з послом України в Іспанії“.

Пізніше, у листопаді 2018 року, Альваро де Марічалар уточнив кримському виданню, що переносить свою подорож на літо 2019 року.

“Я в курсі, що Україна проводить на Азовському морі навчання. І вже розмовляв з послом в Іспанії про те, щоб мені дозволили подорож. Нічого конкретного він не сказав, але поставився до ідеї позитивно“, — повідомляв іспанець.

Альваро де Марічалар є безтитульним іспанським аристократом, що внесений у базу даних “Миротворець” за свідоме порушення державного кордону України з метою проникнення на окуповану російсько-терористичними бандформуваннями територію України на Донбасі, співпрацю з проросійськими терористичними організаціями, участь в пропагандистських заходах терористичної організації ДНР.

“Вголос” вже інформував, що діаспора запідозрила посла України в Іспанії у підіграванні Росії. Як з’ясувалось, він майже не доклав зусиль, щоб протистояти російській пропаганді в Мадриді.

Раніше стало відомо, що Анатолій Щерба не встав під час виконання Гімну України та вшанування Небесної сотні.