Міністр закордонних справ Павло Клімкін розповів, що є політичні та юридичні конструкції, які дозволяють РФ звільнити українських військовополонених моряків, однак на це треба лише політичне рішення Москви.

Про це він заявив в інтерв’ю “Настоящее время”.

Клімкін заявив, що “є позиція всього світу, є рішення Міжнародного трибуналу, що моряків мають звільнити” та додав, що є політичні та юридичні конструкції, які дозволяють Росії їх звільнити будь-якої миті.

Він зазначив, що Україна відмовляється від запропонованого Росією варіанта звільнення захоплених моряків, оскільки це “питання для нас і честі моряків, і честі держави, і питання міжнародно-правової позиції держави”.

Клімкін наголосив, що нота МЗС Росії про умови звільнення полонених українських моряків була нічим іншим, як черговою дипломатичною та правового пасткою.

За його словами, Росія фактично пред’явила Україні 3 умови: визнати, що українські моряки могли скоїти злочин; визнати правомірність судового процесу над ними за російським законодавством; “прогнутися” перед російським кримінально-процесуальним кодексом і непрямо визнати анексію Криму.

Нагадаємо, що уповноважена з прав людини Росії Тетяна Москалькова 15 липня приїхала на суд у справі керівника “РИА Новости Украина” Кирила Вишинського і прокоментувала його можливий обмін на 24 українських полонених моряків.