Сьогоднішня державна система управління є "відбитком" радянської системи.
Про це заявив директор Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України Анатолій Чемерис під час круглого столу на тему: "Реформа державного управління: головні завдання та пріоритети" сьогодні.
Зокрема, він зазначив, що в Україні досі існує жорстка владна вертикаль, при якій управління знаходиться лише у руках Президента та Кабміну.
Основну увагу учасники круглого столу приділили критиці законопроекту віце-прем'єра Романа Безсмертного "Про територіальний устрій України".
Один з учасників нагадав присутнім 9 статтю законопроекту, в якій передбачається, що територіальна громада (адміністративно-територіальна одиниця, до якої входять жителі одного або декількох поселень, яка має визначені в установленому законом порядку межі її території і є територіальною основою для створення та діяльності органів місцевого самоврядування громади) утворюється за умови, якщо в її межах проживає, як правило, не менш, як 5000 жителів (в окремому випадку не менше 3500).
За словами учасника, дана стаття законопроекту є не до кінця продуманою, адже існує багато сіл кількість мешканців яких складає 100-200 чоловік.
Як наслідок, територіальна громада буде складатись з великої кількості сіл, що, в свою чергу, спричинить массу незручностей пересічному жителю при спробі добратись до сільської ради, яка знаходиться на великій відстані від його села. - вважає він.
Натомість, ще один представник круглого столу висловив думку щодо недоцільності створення адміністративно-територіальної реформи в розрахунку на кількість населення, як такої.
За його переконанням, дану реформу слід проводити на базі наявності в населених пунктах розвинутої інфраструктури.

ПРЕС-ТАЙМ