Директор Калинівського ринку Іван Ринжук на міській конференції НСНУ 11 лютого дорікнув керівництву Чернівецької облорганізації НСНУ у спробах створити кишенькову партію, а його звинуватили у порушенні партійної етики. Обласна конференція НСНУ дослухалася до вимог ГО «Калинка», облорганізацій КУН та ВО «Свобода» і прийняла рішення рекомендувати міській конференції НСНУ виключити з партійного списку кандидата у депутати міськради гендиректора МТК «Калинівський ринок» Івана Ринжука. Оскільки список, в якому фігурує і прізвище Ринжука, вже подано до ТВК, для упередження можливих юридичних колізій виключити його зі списку вирішено вже після реєстрації списку.

Причиною виключення гендиректора Калинівського ринку, який зі своїм трудовим колективом був на минулих парламентських та президентських виборах серед перших, хто підтримав «Нашу Україну» та Віктора Ющенка, став господарський конфлікт. Директора бажав змінити форму господарювання Калинівського ринку на комунальному, передавши його майновий комплекс в оренду ТОВ «Мегамаркет», серед засновників якого є І.Ринжук. Підприємці, які торгують на ринку, вбачають в цьому загрозу для своєї підприємницької діяльності та вважають, що таким чином буде скорочено кількість робочих місць, зросте вартість ринкових послуг, кошти надходитимуть вже не в міську казну, а в кишеню засновників «Мегамаркету». Така ситуація змусила їх згадати і про інші неподобства на ринку, які чомусь раніше вони не помічали – авторитарний стиль керівництва І.Ринжука, тиск на підприємців, різні тіньові схеми. ГО «Калинка» заявляє, що І.Ринжук своїми діями дискредитує Ющенка, і вимагають замінити його у партійному списку НСНУ до міської ради підприємцем з ринку.

Іван Ринжук вважає, що господарські спори мають вирішуватися в суді, а не на партійних конференціях. Його позицію підтримують Садгірська парторганізація НСНУ, а також первинна партійна організація, яка нараховує понад 360 працівників ринку. Останні 11 лютого пікетували міську партконференцію НСНУ з гаслами «Нас багато – ми з Ринжуком», «Садгора: Ринжук – наш депутат», вимагаючи залишити Івана Ринжука у партійних списках.

Міська конференція НСНУ прийняла до відома рекомендацію обласної конференції щодо виключення І.Ринжука з партійного списку, але на обговорення це питання не виносила.

Іван Ринжук заявив, що обласне керівництво НСНУ сформувало собі кишенькову партію, де процвітає підкилимна боротьба за місця у партійних списках, корупція, ігнорується думка первинних парторганізацій та партійців. На його думку, все це призвело до того, що за рік роботи провладна партія не спромоглася підготувати гідного кандидата на вибори Чернівецького міського голови.

Його позицію підтримав Василь Максим’юк, який зазначив, що за рік КРК облорганізації, членом якої він є, засідала лише один раз, а його спроби привернути до цієї ситуації увагу керівництва облради НСНУ були зігноровані.

Представник департаменту аудиту, моніторингу та етики центрального штабу «Нашої України» порівняв Івана Ринжука з Олександром Зінченком, і заявив, що вони обидва роблять голослівні, необґрунтовані заяви. На його думку, Іван Ринжук поставив свої особисті амбіції вище авторитету партії, допустив порушення партійної етики. Представник центрального штабу порадив Ринжуку добровільно зняти свою кандидатуру з партійного списку та не збурювати атмосферу в партії та місті.

Міська конференція НСНУ взяла до відома директиву обласної конференції щодо виключення І.Ринжука з партійного списку, але остаточного рішення з цього приводу не прийняла.

ЗІК