Про це повідомляє прес-служба КРУ у Львівській області.

Зокрема, під час ревізії виявлено численні порушення, які призвели до втрат фінансових ресурсів. Так, відповідно до діючого порядку, якщо якийсь заклад охорони здоров’я викликає для консультації своєму пацієнтові лікаря через станцію (відділення) екстреної медичної допомоги або територіальний центр медицини катастроф, то ці витрати повинен оплатити заклад, що викликає консультанта. Однак, оплату праці лікарів-консультантів, викликаних для надання консультацій хворим в медичні установи Львівської області та Клінічну лікарню Львівської залізниці, здійснено за рахунок центру. Таким чином, незаконно було витрачено 550 тис.грн.

Ревізори також виявили, що центром незаконно укладено трудові угоди про надання консультативної та екстреної медичної допомоги з директором центру, його заступником з медичної роботи, головним бухгалтером та завідувачем відділу. Відповідно до цих угод їм виплачено 127,9 тис. грн.

На зарплату працівників навчально-тренувального відділу підготовки з надання медичної допомоги в екстремальних ситуаціях витрачено 105,8 тис.грн. Відповідно, до державних цільових фондів сплачено ще 38,5 тис.грн. внесків на виплачену зарплату. Однак, як встановили ревізори, жодних навчань і тренувань відділ не проводив з часу свого створення. Крім того, центр навіть не мав ліцензії для проведення таких навчань.

Виявилось, що в лікувальному процесі не використовується придбане обладнання вартістю понад 5,2 мільйона гривень. Зокрема, простоюють 5 реанімобілів, придбаних у квітні 2009 року для новостворених пунктів екстреної медичної допомоги, оскільки не функціонують самі пункти.

Крім того, ревізією встановлено інші незаконні видатки на загальну суму 402,3 тис. грн., в тому числі переплату заробітної плати, внесків до державних цільових фондів по незаконно виплаченій зарплаті, зайве списання паливно-мастильних матеріалів, оплата завищеної вартості ремонтних робіт тощо.

За допущені порушення на 5 посадових осіб центру та його директора складено протоколи про адміністративне правопорушення.

Про результати ревізії проінформовано Головне управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації, Управління Служби безпеки України у Львівській області та Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю ГУ МВС України у Львівській області.

Після проведеної ревізії директора центру звільнено із займаної посади.

Матеріали ревізії передано в прокуратуру Шевченківського району м. Львова.