ВАТ «Львівобенерго» відкидає звинувачення міського голови Львова Андрія Садового про катастрофічність ситуації із електропостачанням у місті.

Про це йдеться у відповіді ВАТ «Львівобенерго» на лист Андрія Садового до голови правління компанії Володимира Матвіїшина, поширений 2 лютого.

У відповіді, зокрема, сказано: «Зміст заяви не відповідає дійсному стану речей, так як містить необ'єктивну інформацію, яка, з одного боку, дезінформує громадськість, а з іншого - завдає великої шкоди іміджу ВАТ «Львівобленерго».

«Ситуація з електропостачанням споживачів у місті Львові не є катастрофічною, як це зазначалось у листі. Слід зауважити, що більшість вимкнень припала на другу половину січня, коли Львів та Львівська область опинилися в епіцентрі негоди, від якої постраждали і електричні мережі регіону», - йдеться далі.

Компанія також називає неправдивими твердження Андрія Садового про різке зростання кількості аварійних вимкнень, внаслідок виходу з ладу обладнання Львівських міських електричних мереж (ЛМЕМ) у січні 2007 року, оскільки в січні мали місце 34 випадки аварійних вимкнень, що відповідає середньостатистичному показнику за попередні роки.

Натомість «Львівобленерго» підкреслює, що за період 2005-2007 років вживало заходи з підвищення надійності електропостачання споживачів міста. «Так, якщо протягом 2005р. в мережі ЛМЕМ були пошкодженими 130 кабельних ліній 6-10 кВ, то у 2006 р. ця цифра становила 23 і має тенденцію до зменшення», - підкреслює компанія.

«Львівобленерго» також зазначає, що значна частина знеструмлень побутових споживачів виникає через незадовільний стан внутрішньобудинкових мереж, які експлуатуються ЖЕКами чи іншими комунальними підприємствами.

У зв'язку з цим у 2004 році ВАТ "Львівобленерго" розпочало планомірну заміну низьковольтної кабельної мережі з переведенням живлення з 220В на 380В, що дозволяє суттєве збільшення пропускної здатності мереж. На проведення цих робіт було вкладено - 12,4 млн. грн. і замінено - 24 км кабелів. Проте робота не дає належного ефекту через неготовність внутрішньобудинкових мереж, які знаходяться у віданні ЖЕКів, до переведення на напругу 380В.

Загалом у реконструкцію електромереж міста Львова за останні роки Товариством вкладено 34,2 млн. гривень.

Одним із шляхів вирішення подібних проблем з покращення надійності електропостачання міста Львова компанія бачить спільні зведені плани заходів, погоджені Львівською міською радою та ВАТ "Львівобленерго".

Аналогія такої співпраці - це програми "Комплексні плани розвитку електропостачання міста Львова" на 1985-1990рр., 1990-1995рр. Пропозиція ВАТ "Львівобленерго" про створення відповідної програми на 2003-2007 рр., викладена у листі за №131-1466/2 від 28.05.2003р. на адресу Управління міського комунального господарства, залишилась без відповіді.

Загрозою стабільного електрозабезпечення та повноцінноої життєдіяльності Львівщини Обленерго називає борги за електроенергію комунальних підприємств, об'єктів ЖКГ та відомств, які станом на 1 лютого склали тановив 6,5 млн. грн.

«Львівобленерго» також нагадує, що неодноразово ініціюювало вирішення проблемних питань, які створюють соціальну напругу на теренах міста та області, як безпосередньо зі споживачами-боржниками, так і на рівні міської та обласної влади: реструктуризації боргів, мирові угоди, протоколи намірів. Одним з таких документів є Протокол намірів щодо врегулювання проблем відомчого житлового фонду та план заходів його реалізації, підписаний 24 листопада 2006 року Львівською облдержадміністрацією, Львівською міською радою та ВАТ "Львівобленерго".

Як повідомляло агентство, 2 лютого міський голова Львова Андрій Садовий звернувся до „Львівобленерго" з проханням покращити ситуацію з енергопостачанням Львова, бо мешканці нарікають на міську владу.

ПресТайм