Санепідемологи Львівщини для запобігання повторення минулорічного масового отруєння дітей в оздоровчих установах підготували цього року для керівників закладів суворі приписи. 

Нагадаємо, на початку липня 2011 року в санаторії «Конвалія» поблизу Дрогобича на Львівщині з попереднім діагнозом «гострий гастроентероколіт» було госпіталізовано 35 осіб: 30 дітей та 5 дорослих. Комісія МОЗ України, що тоді розслідувала масове отруєння людей встановила причину: дизентерію у кухарів. За результатами лабораторних досліджень, у працівників кухні санаторію «Конвалія» виявлено дизентерію Зонне.

За вимогами Державних санітарних правил розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів, дитячі оздоровниці мають бути обов’язково забезпечені якісною питною водою. Для цього керівництво закладу має вчасно отримати висновок державної санепідекпертизи на технологічний регламент водопідготовки. 

Важливим пунктом приписів є забезпечення ефективного функціонування каналізаційних мереж, теплопостачання та електропостачання. Дотримання цих вимог створить умови для безпечного та якісного харчування дітей та належного надання медичних послуг. До початку літнього відпочинку дітей території оздоровниць мають виглядати належним чином.

Для запобігання нештатних ситуацій керівники закладів мають укомплектувати свої штати кваліфікованим персоналом. Всі працівники обов’язково самі мають бути здоровими. 

Підготовчі заходи щодо дослідження стану води, інструментальні заміри освітленості в приміщеннях, дератизаційні та дезінфекційні заходи, складання угод на вивезення харчових та твердих побутових відходів, на прання білизни, угоди з надання медичної допомоги мають погодити з держсанепідслужбою.

Також керівництвом оздоровниць завчасно мають складатися перспективні двотижневі меню, продумуватися умови постачання продуктів харчування і графіки їх доставки.

При укладанні прямих угод на оздоровлення та відпочинок організованих груп дітей погодження складається з держсанепідслужбою безпосередньо щодо територіального їх розміщення і організації харчування.

Джерело: ses.lviv.ua