У Тернополі від коронавірусу померла 29-річна жінка-іноземка, у якої були супутні захворювання.

Про це пише видання “20 хвилин”.

За інформацією з власних джерел, жінка поступила в Тернопільську міську лікарню №2, була вагітна.

Про ситуацію журналісти запитали в керівника медзакладу Ростислава Левчука.

– Такий випадок і справді був, – коментує він. – Хвора поступила до нас з патологічною вагітністю. Їй вночі терміново провели оперативне втручання. Жінка була у вкрай важкому стані. Його ускладнив ще й коронавірус.

“Боролись за життя і жінки і дитини”

Як говорить Ростислав Левчук, операція була складною. Лікарі боролись за життя жінки і її дитини. Зараз малюк знаходиться у перинатальному відділенні під наглядом медиків.

– Ми намагалися її врятувати, – говорить медик. – Операція проводилась у невідкладному порядку.  Перед оперативним втручанням жінці провели ІФА-тест. Але він дав від’ємний результат. Після операції “за життєвими показами” жінці зробили повторний ПЛР-тест, який уже дав позитивний результат.

Як каже пан Левчук, перед тим, як поступити у пологовий, жінкам проводять експрес-тестування та ІФА-тестування. У післяопераційному порядку жінкам роблять ПЛР-тести.

Чи були контактні пацієнти?

Пан Левчук запевнив, що небезпеки поширення вірусу у відділенні немає. Усі контактні особи обстежені, а лікарі працювали в необхідному захисному одязі.

​​​​- Спільно з епідеміологами були проведені усі необхідні заходи, – коментує Ростислав Левчук. – Хвора і все відділення було ізольоване. Відповідно, усі інструкції щодо ізоляції і недопущення поширення вірусу виконані належним чином. Тож загроз для інших нема.

На запитання журналістки “чи були підстави оперувати жінку в захисті” – в міському управлінні охорони здоров’я пояснюють: Так оперують в час карантину усіх пацієнтів.  Проте, чи контактували медики після того із іншими породіллями невідомо. Залишається без відповіді і питання чи були контакти у самої жінки із іншими пацієнтками до або після операції. Жінка приїхала на навчання.

Як передає “Суспільне медіа”, жінка в Тернопіль приїхала із Нігерії на навчання. Вчилась у Тернопільському медичному університеті.

– Ми отримали першу смертність породіллі в Україні. Від ускладнень після пологів, в якої була підтверджена коронавірусна інфекція. Це жителька іноземної держави. Вона навчалася в медичному університеті. Після кесарського розтину виникли ускладнення по акушерській частині. А коли проводили обстеження жінки виявили позитивний результат на коронавірус”, – каже заступниця управління охорони здоров’я облдержадміністрації Лідія Чайковська, передає “Суспільне”.