Про це повідомляє Еспресо із посиланням на New Atlas.

Дизайнер вважає, що сучасні колеса, наприклад у велосипедів, незручні, тому що займають багато місця під час зберігання і транспортування. Для того, щоб впоратися з цим, він винайшов і показав складне колесо.

Моцеллін каже, що створив універсальний дизайн. Його колеса можна буде використовувати не тільки на велосипедах, а й в інвалідних візках – це зробить їх більш компактними і зручними.

Зараз, пояснює він, якщо велосипед складний, це означає, що він неповноцінний: маленькі колеса, високі кермо і сидіння. Навіть в місті на такому їздити не надто зручно – через наявність бордюрів і інших перешкод. Його колесо дозволяє зробити звичайні велосипеди компактними.

Колесо, яке розробив Андре, має стандартний діаметр 26 дюймів. У нього при цьому особлива модульна конструкція обода. Його підтримують спиці-поперечини, які при необхідності складаються до центру колеса. Це зменшує займане колесом місце на 60%.

При цьому, винахідник відзначає, що колесо не лише функціональне, але і гарне. У складеному стані воно являє собою дизайнерську прикрасу інтер'єру, вважає він.

Але функціональність все ж на першому місці. Новий дизайн повинен підштовхнути виробників велосипедів або інвалідних крісел до зміни цих пристроїв.

Якщо раніше створенню повноцінного складного велосипеда або того ж крісла заважали колеса, від яких не можна було позбутися, то зараз проблема вирішена. Дизайнери велосипедів можуть враховувати це і створювати складні моделі, знаючи, що колеса більше не перешкода.

 

«Вголос»