Про це пише журналіст Макл Гордон в статті для The Wall Street Journal, повідомляє Голос Америки.

Очікується, що надання такої зброї підвищить ціну агресії для Росії і надасть Заходу ще один важіль в переговорах стосовно свого майбутнього.

Такий крок також вказує на можливий розвиток американсько-російських відносин. Хоча Трамп заявляє про покращення відносин з Москвою, він прислухається до радників, які вважають Москву ревізіоністською силою, яку потрібно стримувати, йдеться в статті.

В Міністерстві закордонних справ Росії різко відреагували на рішення Трампа, заявивши, що США «в певному сенсі перетнули межу». «Американське зброя здатна призвести до нових жертв в сусідній з нами країні, до чого ми не можемо залишатися байдужими…Вашингтон намагається представити себе «посередником». Ніякий він не посередник, він – пособник в розпалюванні війни», – сказав заступник російського міністра Сергій Рябков, якого цитує прес-служба МЗС Росії.

В Україні, президент Порошенко привітав рішення і наголосив на оборонному характері зброї.

Рішенню про надання «Джавелінів» Україні передувало оголошення Державного Департаменту США про продаж «Джавелінів» Грузії в листопаді.

Генерал Філіп Брідлав, колишній командувач об'єднаними силами НАТО у Європі, підтримав надання Україні «Джавелінів», відзначивши в інтерв’ю WSJ, що таке надання було б більш ефективним, якщо б було зроблене раніше. «Це – правильне рішення. Воно матиме ефект, однак, було б більш ефективним, якщо б було прийняте набагато раніше».

Ні генерал Брідлав, ані інші експерти не говорять, що «Джавеліни» вирішальним чином змінять баланс сил в конфлікті. Однак, вважають, що надання такої зброї стримує Росію від додаткових кроків в Україні через збільшення витрат для російських військових.

«Джавеліни» стримують їх, тому що становлять більших ризик жертв та втрати танків, якщо вони використають їх для наступу, а Путін вразливий до жертв», – наголосив Александр Вершбоу, заступник генсека НАТО в 2012-2016.

Путін прагне переобрання в Росії і намагається грати на націоналістичних настроях всередині країни, а шанси для нього зробити прорив протягом наступних місяців є примарними, вважають експерти. Голосування призначене на 18 березня, день, коли Росія відзначатиме незаконну анексію Криму, зазначається в статті.