…Це унікальне місце, де одночасно можна відпочити на березі озера і подихати чистим сосновим повітрям, половити рибу і поблукати лісовими стежками добре знайоме львів’янам. Не дивно, що у вихідні тут, як кажуть, ніде яблуку впасти. На відпочинок у Верещицю потрібно приїжджати зранку, інакше забракне місця. Й тепер цей відпочинок буде наповнений ще й пізнавальним змістом: у «Верещиці» відкрився Еко-туристичний осередок, який представляє багатство яворівського краю.

В експозиції представлена вишивка, глиняний посуд, унікальна яворівська іграшка, ляльки-мотанки, дитячі малюнки на екологічну тематику. Свої роботи демонструвала відома майстриня-лялькарка Оксана Маруняк. Ляльки-мотанки, виготовлені пані Оксаною, добре відомі відвідувачам Музею народної архітектури та побуту м. Львова «Шевченківський гай» та ряду мистецьких ярмарок. Глиняний посуд – це витвори єдиного на Яворівщині спадкового гончара Михайла Черкаса, окремий куточок займає і зігріває присутніх своїми яскравими кольорами з рослинним орнаментом яворівська забавка. Усе це доповнене старовинними яворівськими рушниками та роботами юних художників, учасників нещодавнього Пленеру – вихованців Львівського центру піклування про дітей.

Як розповіла провідний фахівець з екологічної освіти Яворівського національного природного парку Світлана Плесак, процес оформлення Осередку триває, експозиції будуть поновлюватися та змінюватися: «До прикладу, місцеві майстри та умільці зможуть відкривати тут виставки своїх робіт. В умовах дії біосферного резервату «Розточчя», до складу якого входить і Яворівський НПП, це дуже важливо, адже дана структура, що діє під егідою ЮНЕСКО, покликана зберігати не лише природну, а й мистецьку спадщину».

Нове приміщення осередку також дасть можливість проводити майстер-класи та реалізовувати друковану і сувенірну продукцію. Якщо на відпочинок приїде сім’я з дітьми, то їх тут буде чим зайняти: котра дівчинка не захоче спробувати виготовити ляльку–мотанку, а хлопчик навчитися різьби по дереву чи виготовити справжню дерев’яну іграшку? Разом з тим, відпочиваючі дізнаються багато цікавого про Яворівщину.

«Основне завдання, яке покладається на еколого-туристичний осередок – формування екологічної культури, бережливого ставлення до природних багатств, поширення знань про історичні пам’ятки, традиційні ремесла, культурне надбання краю, – продовжує розповідь Світлана Плесак. – Окрім цього, тут можна здійснити пішу мандрівку екологічною стежкою «Верещиця», яка бере початок неподалік від Осередку. Поєднання пішо-велосипедних прогулянок із відпочинком за столиком чи на пляжі додасть позитивних емоцій від спілкування з природою».

Першими відвідувачами нового екологічного осередку стали журналісти Львівщини, які здійснювали ознайомлювальну поїздку по Яворівському району, приурочену до Дня журналіста, а зелену стрічку під час відкриття Еко-туристичного осередку розрізав Голова Львівської обласної організації національної спілки журналістів України Ярослав Климович.