Видобуток піску в окупованому Криму в районі Верхньо-Чурбашського та Нижньо-Чурбашського хвостосховищ може спричинити екологічне лихо.

Про це повідомляє Міністерство України у справах тимчасово окупованих територій.

Зараз Україна продовжує відстежувати наслідки видобутку піску в районі Верхньо-Чурбашського та Нижньо-Чурбашського хвостосховищ, де зберігалися отруйні відходи підприємства «Камиш-Бурунський залізорудний комбінат».

Хвостосховища — спеціальні споруди для безпечного зберігання токсичних речових, які призначалися для збору отруйних відходів залізорудного комбінату і діяли у 1968-1994 рр. Однак попри великі загрози для життя і здоров’я людей, зараз їх використовує РФ.

"Станом на кінець 2018 року видобуток токсичного піску на тимчасово окупованій території АР Крим триває. За даними дистанційного зондування землі спостерігається значне розширення ділянок на яких окупаційна влада здійснює видобуток токсичного піску", — повідомляє міністерство.

Видобувають токсичний пісок неподалік каналу, який сполучає водойми поблизу Керчі з Чорним морем. Так виникає небезпека потрапляння речовин у Чорне море та Керченську протоку.
Видобуток токсичного піску з хвостосховищ неподалік від міста Керч є порушенням окупаційною владою екологічного законодавства.
Нагадаємо, що у Чорне море увійде військовий корабель ВМС Німеччини.
9 січня, у Чорне море увійшов бойовий корабель Північного флоту РФ — ракетний протичовновий есмінець “Североморск”.