Про це в інтерв'ю «Крим Інформ» розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

«Можна констатувати, що стан катастрофічний. Наші знімки із супутників показують, що фактично на сьогодні 70% зеленого покрову степового Криму або повністю зникло, або не відповідає тому стану, який був у 2013 році. Ми порівнюємо знімки, які були раніше і які є зараз, і бачимо, що Крим почав повертатися до стану, коли його освоєння Україною ще не почалося. Тобто до стану 50-х років минулого століття», – розповів Гримчак.

За його даними, зникають не лише посівні площі, а і лісосмуги, плодові сади, виноградники.

«Але головна проблема – це різке погіршення якості ґрунтів. Шаленими темпами відбувається мінералізація плодючих шарів», – наголосив заступник міністра.

Він зазначив, що це відбувається від браку води на півострові.

«Так. Після того, як вода Північно-Кримського каналу перестала поступати до півострова, різко – буквально на порядок – скоротилися площі зрошувальних земель. Водночас окупаційна влада різко збільшила використання артезіанської води зі свердловин. Але справа у тому, що на більш глибоких пластах залягають солончаки… Свердловини використовували і раніше, до окупації, але дуже обережно, зберігаючи баланс, адже вода з цих свердловин йде вже мінералізована. Нині баланс порушений», – підсумував Гримчак.