Економічну частину програми Всеукраїнського об‘єднання «Свобода» писали передові українські економісти. А незалежні експерти, які оцінювали її, визнають: ця програма – чи не найкраща серед усіх політсил.

Про це в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV сказав лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

«Чому зараз в Україні зараз такий хаос і занепад? Чому в нас відсутня соціальна справедливість? Причина одна: Україною керують олігархи. Вони впливають на владу самостійно чи через своїх представників і, будучи власниками великого кримінального капіталу, впливають на бізнес. Тим самим вони руйнують середній клас, якого в Україні сьогодні майже не залишилося, і знищують малий та середній бізнес, який є конкурентом тих самих представників олігархічних кланів. Саме тому «Свобода» підготувала та вже зареєструвала у Верховній Раді України Антиолігархічний пакет докорінних перетворень. Це низка законопроектів, які дають відповідь за запитання, що потрібно зробити, щоби почати швидкий розвій української економіки», – зазначив Олег Тягнибок.

Лідер «Свободи» наголосив, що першочергово потрібно ухвалити законопроєкт про повернення коштів з офшорів:

«За даними НАНУ, за часи незалежності олігархи вивезли з України й сховали в офшорах 154 млрд доларів. Тим часом у нас постійно росте зовнішній борг. Минулого тижня він зріс уже до 79,8 млрд доларів. А якщо ухвалити тільки один свободівський законопроект про повернення коштів з офшорів, ми можемо погасити наші борги і вкладатися в розвиток економіки.

Економіка має запрацювати. Має створитися середній клас. Лікар, вчитель, фермер, підприємець повинні мати нормальну роботу, отримувати достойну зарплату, з того платити податки, які підуть на допомогу соціально незахищеним і на розвиток інфраструктури. Люди повинні мати можливість нагодувати своїх дітей якісними продуктами, дати їм дах над головою, влаштувати їм весілля та відвезти на відпочинок хоча б двічі на рік, не залізаючи в борги».

«Також ми пропонуємо демонополізацію економіки, зміну податкового кодексу за принципом: малий бізнес – малі податки, великий бізнес – великі податки. Це так звана теорія економічного націоналізму. Сьогодні вона успішно працює у США, Японії та інших цивілізованих країнах світу. Держава повинна не заважати, а допомагати людям ставати успішними та заможними», – додав Олег Тягнибок.

Як писав «Вголос», націоналісти йдуть на вибори єдиним списком «Свободи».