Про це в інтерв'ю "Вголосу" заявив політолог Андрій Ніцой.

"Ситуація в Україні не зміниться на краще, якщо нам і далі присилатимуть чужих фахівців в уряд, в АП, в економічну раду реформ і тд. Зміни мусять провадити українські громадяни, які пройдуть навчання, стажування чи підготовку у провідних західних економічних чи гуманітарних інституціях, а потім за кошти іноземних урядів ці українські реформи українськими мізками, силою та баченням в Україні організують. Тобто вони стануть незалежними від олігархів за рахунок коштів іноземних інституцій. Оця модель найбільш реалістична і може бути практично втілена в Україні", - зазначив експерт.

За його словами, зараз у нас є достатньо фахівців, які могли б працювати на розвиток України, але перебувають в тіні, бо сповідують ідеї українського економічного націоналізму, який корисний тим, що виведе Україну з прірви.

"Але ж це виведення не потрібне владі, - каже Ніцой, - бо воно ліквідує систему соціального паразитизму, якою вона так вдало користується. Західним системам, на відміну від Ахметова і решти олігархів, ця споживацька ситуація невигідна. Тому вони можуть зробити ставку саме на прагматичних українців, які на західні гроші, опанувавши західний досвід, тут щось змінять. Для цього потрібно всього 100 осіб в керівному складі і 1000 осіб по Україні".

Більше про це читайте у статті: Зовнішнє управління для України: порятунок чи знищення?