Про це заявив міністр економічного розвитку Олексій Улюкаєв на Біржовому форумі в четвер у Москві.

«Якщо ми виходимо з того, що в перший квартал цього року відтік буде порядку $ 60 млрд – а це приблизно повторення всього обсягу відтоку торік, минулого року за весь рік відтік склав $ 62 млрд , – у першому кварталі цього року буде співрозмірна з цим цифра. Якщо навіть ми будемо вважати, що це разова хвиля і далі ми вийдемо на більш-менш стандартний і середній для останніх років обсяг відтоку, то ми вийдемо в цілому на рівень близько $ 100 млрд за рік», – сказав міністр.

Як повідомлялося раніше, за оцінкою Мінекономрозвитку, відтік капіталу з РФ за січень- лютий склав порядку $ 35-37 млрд. Заступник голови Мінекономрозвитку Андрій Клепач раніше на цьому тижні оцінював можливий відтік капіталу за підсумками першого кварталу на рівні $ 65-70 млрд. Уточнений прогноз по відтоку капіталу на 2014 рік міністерство представить у квітні.

У разі, якщо відтік капіталу з РФ в 2014 році складе $ 100 млрд , а такий сценарій можливий, зростання ВВП РФ в 2014 році сповільниться до 0,6% , а інвестиції впадуть на 1,3 % , заявив Улюкаєв.

Джерело: interfax.ru