Колишній міністр економіки України Володимир Лановий розповів, як на економічну ситуацію в Україні вплинув весняний карантин.

Про це він розказав у коментарі для ІА «Вголос».

«Для початку, варто відзначити, що на нашу економіку цей карантин мав менший вплив, ніж у інших розвинених країнах. Справа у тому, що у них дуже потужний споживчий сектор: готелі, ресторани, місця відпочинку, круїзи – це все у них у дуже великій кількості. В Україні всього цього немає, тому частка споживчого сектору в нас набагато менша. Тобто, загальний вплив на всю економіку виявився дещо меншим. У нас виходить так, що не варто надавати послуг для населення, воно не буде нічого споживати і все в нас буде добре в плані коронавірусу, але це, звісно ж, іронія», - пояснив Володимир Лановий.

«Що стосується попереднього жорсткого карантину, то офіційна статистика каже, що економіка впала приблизно на 8-9%. Швидше за все, так і є, адже приблизно половина нашої продукції – це експортна продукція. Експортні ринки продовжують її купувати, бо це галузі не споживчого характеру, а важкої та харчової промисловості», - додав ексміністр.

Читайте детальнішу інформацію у статті "Чи переживе українська економіка ще один карантин?"