В Україні треба досягнути зарплатного рівня Польщі.

Про це у коментарі «Вголос» розповів ексміністр економіки України Володимир Лановий.

«І тут варто зауважити, що у 1990-91 рр. зарплати у нашій та сусідній країнах були практично однакові. Але потім Польща реально розвивалася і зарплати у цій країні зростали, – зазначив він. – Та й їхня національна валюта – злотий – була на міцних позиціях протягом 20 років, його курс щодо євро не змінювався. Це також сприяло збільшенню зарплат – адже середня  зросла. Натомість в Україні заробітні плати періодично то зростали, то зменшувалися».

При цьому додав: «Я вважаю, що досягнути рівня Польщі за 4 роки можна, але не з цим Урядом, який нічого у цьому не розуміє. Не розуміє, зокрема, як створювати робочі місця, як створювати попит на робочу силу, який дасть можливість збільшувати зарплати».

Адже для такого росту, за словами Ланового, має бути комплексний підхід.

«А не так, як це бачить уряд Гончарука: побільше грошей залучити у бюджет будь-якими засобами на зразок підвищення податків чи продажу чогось у країні. Бо продаж того ж майна чи землі не збільшує обсяги виробництва і не сприяє збільшенню інвестицій у виробництво. Ці гроші йдуть в кишені, а не у виробництво. Натомість в цього Уряду немає таких цілей у планах, як зростання виробництва та кількості робочих місць – і відповідно зростання середньої зарплати», – резюмував Лановий.

Більше читайте тут: «Чи будуть в Україні «польські» зарплати?».