Митниця – це величезний бізнес, один із найбільших тіньових, який дає величезні доходи. Величезні гроші отримують унаслідок контрабанди з території України: горілчаних виробів, постачання жінок у борделі Туреччини та Західної Європи, перевезення наркотиків, постачання людей у рабство та на органи.

Про це «Вголосу» розповів економіст та директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін.

«Прибуток тут величезний і становить приблизно від 300% до 1000%, – зазначив він. – І це може робити тільки людина, яка має необмежену владу. Це може бути президент, який повинен вступати у певні коопераційні стосунки з прем’єром та головою ВРУ. І самі ці три особи організовують напрями цього бізнесу і отримують від нього відповідну частину прибутку».

За словами експерта, також «в курсі» має бути Генпрокуратура, аби прикривати, СБУ – аби  забезпечувати ефективність функціонування системи і те, аби не з’являлись у ній сторонні та аби витоку інформації не було; керівництво МВС, яке забезпечує регулярність процесу і те, аби на нижніх ланках передавали потрібну суму нагору і не крали. «Загалом на рівні області все стікається до голови ОДА, і я думаю, це він нагору передає гроші», – уточнив він.

Та додав: «Класичний приклад – Закарпаття. Тут найбільш поширений вид «бізнесу» – ліс: вирубка найбільш цінних порід і відправка їх за кордон контрабандою на переробку. Також варто згадати і про контрабандні поставки закордонних товарів. Причому тут має бути задіяна і «Укрзалізниця», бо ж вагонами постачають».

Загалом же, за словами Соскіна, обороти на митницях шалені. Якщо, до прикладу, взяти Закарпатську область, думаю, річний оборот там становить близько 1 млрд доларів.

Більше читайте тут: «Поборюватиме чи очолить? Чому Зеленський активно взявся за реформи на митниці».