Як відомо, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що при перегляді державного бюджету на 2014 рік його доходи можуть скоротити на 65-80 мільярдів гривень, а дефіцит держбюджету вріжуть удвічі. Все через «пакращення» попередньої влади, яка затвердила бюджет з нереальними показниками.

Втім, через централізацію бюджетної політики секвестр державного бюджету відчує кожна область.

Зокрема, за словами голова бюджетної комісії Львівської обласної ради Ярослава Качмарика, капітальні видатки, які фінансують з загального фонду обласного бюджету фактично зупиняться. Залишається сподіватись, що цільове фінансування, до прикладу, на ремонт доріг, буде незмінним.

«Обласний бюджет дуже відчує секвестр держбюджету, для прикладу, коли будуть зменшені видатки фонду регіонального розвитку чи капітальні видатки, то практично зупиниться все, що надходить до загального фонду в частині капітальних видатків. Але є цільові ресурси, скажімо, будівництво тих же доріг має відбуватися. Я думаю, там нічого не зроблять, бо це так би мовити, цільові кошти», – зазначив Качмарик.

Водночас, на думку доктора економічних наук Віктора Борщевського, секвестр державного бюджету повинен перейти і не місцеві. Питання в тому, на чому вирішать економити місцева влада.

«Питання втому, з яких статей ці кошти будуть зняті. Як на мене, ми могли б зекономити за рахунок пільгових статей, непродуктивних видатків, таке інше. Звичайно, що гроші будуть забрані з блоків розвитку і це менш позитивно. Хоча там не такі великі суми, щоб забирати», – розповів Борщевський у коментарі Вголосу.

Науковець, в умовах безгрошів’я, пропонує владі економити, зокрема, і не всеможливих пільгах.

«Єдине, що ці урізання мають супроводжуватись активною популяризацією того, щоб люди відмовлялись від пільг. Сьогодні кожен четвертий хто заходить в громадський транспорт, каже, що в нього та чи інша пільга. При чому, що половина з них має абсолютно необґрунтовані пільги. Великий ступінь імовірності, що це так. Ті самі допомоги з безробіття – фактично витрачаються непродуктивно гроші. За кордоном безробітний працює на місцеву інфраструктуру: якщо ти безробітний і не маєш грошей, тобі дають 1,5 тис. грн., але іди працюй. А зараз може бути так, що людина на трьох роботах працює нелегально і ще отримує допомогу з безробіття», – відзначає економіст.

Він впевнений, сьогодні варто вести не лише пропаганду всього національного, а й економічну пропаганду. До кожного, за словами Борщевського, треба достукуватись персонально, бо боротись з економічно сильною державою складно.