Засновники американського стартапу Air Co. виготовляють чисту горілку з вуглекислого газу й води. Завод з виробництва спиртного оснастили сонячними батареями.

Про це пише Forbes.

При виробництві горілки застосовано не традиційний метод бродіння, а нова запатентована технологія, з допомогою якої викиди вуглекислого газу перетворюються на етиловий спирт. Потім з нього роблять горілку преміум-класу. На виготовлення однієї пляшки йде близько 0,2 кубометра вуглекислого газу з атмосфери.

Підприємці – Грегорі Константайн та Стеффорд Шиен – стверджують, що завдяки цьому процесу їхню горілку можна назвати однією з найчистіших у світі. Обладнання заводу виловлює вуглець, які місцеві компанії викидають в атмосферу. Частина надходить також з інших лікеро-горілчаних заводів, оскільки двоокис вуглецю – побічний продукт бродіння, тобто традиційного методу виробництва більшості алкогольних напоїв.

Поки екологічну горілку продають тільки у роздрібних магазинах Нью-Йорка. Невдовзі вони планують розширити географію й запустити заводи в інших американських містах, аби максимально скоротити викиди.

«Дуже складно впроваджувати такого роду інновації. З цим треба, насамперед, ознайомлювати людей. Однак Шиен – справжній новатор. Він зміг створити унікальну рідину, яка перетворює вуглекислий газ з атмосфери на етиловий спирт», – наголошує Константайн.

У майбутньому вони планують зайнятися виготовленням парфумерії та інших популярних продуктів з етанолу.