Про це колишній директор ЦРУ Джон Бреннан заявив у розлогому інтерв'ю PBS FrontLine, передає Голос Америки.

Бреннан обіймав посаду директора Центрального розвідувального управління США з 2013-го по 2017-й роки. Інтерв'ю було записано у липні, але його відео – оприлюднене у жовтні.

«Я вважаю, що Путін дуже розумний індивід і він справді оцінює своїх ворогів та опонентів. Коли вони увійшли до України, на мою думку, він вважав, що якщо діятиме рішуче та використає значну силу, це не викличе військової відповіді з боку Заходу. Я вважаю, що він розраховував, що наприкінці останнього терміну адміністрації Обами, реакцію Вашингтона можна було передбачити, і на мою думку, він бачив, що Обама не бажає військового конфлікту, а отже, використає інші інструменти, наявні у США - наприклад, санкції», – розповів екс-директор ЦРУ.

При цьому Бреннан наголосив, що особисто він був переконаний, що Путіну треба було «розбити носа» в Україні.

«Але я вважаю, що рішення Путіна піти проти України, його рішення розпочати військову кампанію у Сирії, ґрунтувались на думці, що симетричної військової відповіді не послідує. Я думав, у певних випадках, що ми мали зробити нашу реакцію менш передбачуваною для Путіна. Мені здавалось, що ми могли вдатись до дій, які б не призвели до опосередокваної війни із Росією», – сказав Бреннан.

«Пригадую, коли вчився у школі, хулігани намагались залякувати і вони продовжували тиснути, доки їм трохи не розіб'єш носа. Я вважав, що Путіну реально треба було трошки пустити юшку з носа. Я думаю, що це примусило б його відступити, бо як і більшість хуліганів, він знає, що не може протистояти іншим. Все це показуха. Його бажання використовувати тактику залякування, я думаю, воно б загальмувало, або ж він взагалі би відмовився від цього, якби отримав відсіч», – наголосив Бреннан.

У серпні 2016-го року, Бреннан вперше повідомив Обамі, що Путін наказав провести операцію із дестабілізації та дискредитації президентських виборів у США.