Марушевська розповіла, що подібну ухвалу мали із собою люди, які приходили до неї з обшуками. Підставою для обшуків стали завдані буцімто державі збитки сумою в 6,92 млн грн. 

«Це одна з ухвал Печерського суду, за якими проводились обшуки. Подібна була і у тих, хто приходив під двері моєї квартири. Підстава – начебто завдані збитки державі у сумі 6,92 мільйона гривень через «сумнівні доручення», які передбачали оформлення товарів за ціною вказаною в контракті», — зазначила Марушевська.

Між іншим, йдеться про два документи: доручення, яке передбачає оформлення за ціною в контракті товарів з 37 країн і доручення щодо Великих платників податків.

У оприлюдненому Марушевською документі йдеться про те, що проти неї наразі головним слідчим управлінням Генпрокуратури проводиться досудове розслідування за правопорушеннями. 

«Саме ті доручення, за які нам тоді дорікали «професіонали», що вони просто дублюють норми митного кодексу. Це ті доручення, які забрали у митників можливість вирішувати на власний розсуд скільки коштує ваш товар і таким чином значно обмежили поле для вимагання хабарів. І так, ці доручення вже були визнані судом як правомірні», — наголосила Марушевська.

«І лише після того, як ми пішли з митниці, дуже «оперативні» прокуратура та СБУ угледіли в цьому злочинні дії та шкоду державі. Не в мільярдних схемних потоках злочинних кланів, які керують нашою країною! Де юре, нас звинувачують у намаганні провести реальні зміни. Де факто – справа є спробою дискредитації в очах суспільства нашої роботи, яка збурила корупційну систему», — додала вона.

 

Як відомо, раніше Марушевська повідомила, що її квартиру намагалися обшукати спіробітники СБУ та ГПУ. На той момент чиновниця перебувала за кордоном і слідчі дії намагалися провести, поки її не було в країні.

У ГПУ спростували цю інформацію, заявили, що проводять розслідування діяльності чиновників Одеської митниці, які можуть бути причетні до створення умов для оформлення митних декларацій з ввезення в Україну товарів за заниженою вартістю з листопада 2015 по листопад 2016 року. 

Дії силовиків, на думку Марушевської, є тиском у відповідь на затримання скандального очільника ДФС Романа Насірова.

Між Марушевською та Насіровим був конфлікт. Тоді ще очільниця одеської митниці звинуватила свого безпосереднього керівника - главу ДФС - у блокуванні її ініціатив із призначення людей на митницю. Після цього Марушевська отримала одразу три догани. Насіров обіцяв звільнити чиновницю, однак вона сама оголосила про відставку