Екс-голова Конституційного Суду Станіслав Шевчук вважає, що стаття про незаконне збагачення може повернутися у правове поле з урахуванням презумпції невинуватості.

Про це він розповів в інтерв’ю «Українській правді».

Він зізнався, що «такої суворої реакції» суспільства на скасування статті про незаконне збагачення у КС не очікували.

За словами Шевчука, тут є юридичні питання, які є зрозумілі вузькому колу фахівців, а суспільно-політичне розуміння цих питань не завжди збігається. Він наголосив, що за рішення про неконституційність статті про незаконне збагачення голосували більшість суддів КС, а свою особисту позицію не озвучив.

«Я не можу говорити від себе, лише від імені суду, який ухвалює рішення. Безумовно, з юридичного погляду я і зараз стою на цих позиціях», – заявив Шевчук.

Він зазначив, що США не ратифікували 20 статтю Конвенції ООН про запобігання корупції щодо незаконного збагачення, бо у них діє презумпція невинуватості.

«У нашому рішенні були ті ж аргументи, що й в Держдепу США», – сказав екс-голова КС.

«Як колись сказав суддя Верховного Суду США Ентоні Кеннеді, іноді нам доводиться приймати рішення, які нам самим не подобаються. Але ми мусимо приймати їх, бо вони правильні. У тому розумінні, що вони відповідають Конституції», – зазначив він.

Шевчук наголосив, що «найголовніший аргумент – те, що діє презумпція невинуватості. Тобто ви йдете по вулиці, до вас підходить поліція й каже, що ви вкрали гаманець. Ви кажете: «Ні, не я». А поліція каже: «А ви доведіть». Доведення злочину – це функція держави».

«Я думаю, що закінчиться турбулентність, пов’язана з президентськими виборами, і Парламент нарешті прийме редакцію статті Кримінального кодексу, яка відповідає Конституції. І все буде добре, вона запрацює», – сказав він.

Також Шевчук розповів, що на початку березня мав відкриту зустріч із членом команди Володимира Зеленського Андрієм Богданом.

«Тоді ще в кандидата у Президенти Зеленського були і посли, й інші зацікавлені особи, політики, які питати його, що ж відбувається з рішенням КС і що робити далі йому як потенційному Президенту, як запровадити нову редакцію цієї статті в наше законодавство, щоб вона відповідала Конституції. От ми юридичну тематику і обговорювали з паном Богданом».

Нагадаємо, що 14 травня, Станіслава Шевчука звільнили з посади голови Конституційного Суду.

Згодом у Зеленського прокоментували скандальне звільнення Шевчука.